Gdaňsk
Gdaňsk

15 míst co vidět v Gdaňsku

Pláž Brzeźno

Pláž Brzeźno

Pláž v městské čtvrti Brzeźno je nejoblíbenější v celém Gdaňsku, zejména pro svou dobrou dostupnost městskou dopravou, délku i hezké přírodní prostředí.

V prostředí části pláže se můžete projít po zhruba 100 metrů dlouhém mole. Ačkoliv pláž leží v relativní blízkosti města, má čistě přírodní ráz. Od domů je totiž oddělena písčitou dunou se vzrostlými stromy, v severní části pak přímo na pláž navazuje největší gdaňský park R. Reagana.

Vybavení pláže

Samotná pláž Brzeźno měří zhruba 2 km, ale volně pokračuje dál plážemi Jelitkowo a Sopot, které dohromady tvoří více jak 8 km dlouhý souvislý pás písčitého pobřeží.

Pláž v Brzeźnie je však nejlépe vybavená. V letní sezoně najdete u vstupů na pláž stánky s občerstvením i prodejem plážového vybavení, žádné velké restaurace či bary však nečekejte. Nejsou zde ani půjčovny lehátek a ani nabídky vodních sportů.

Pláže v Gdaňsku obecně spíš než na koupání lákají turisty k dlouhým procházkám podél pobřeží a k tomu je brzeźeňská pláž naprosto ideální.

Ubytování u pláže

Chcete-li v Gdaňsku bydlet poblíž moře, pak je právě čtvrť Brzeźno ideálním místem. Celá oblast je velmi klidná, a to i v létě, přitom do historického centra dojedete do 25 minut tramvají.

Přímo u pláže doporučujeme ubytování v lázeňském hotelu Dom Zdrojowy **** nebo v hotelu Lival *** s výhledem na moře.

Jak na pláž Brzeźno?

Z centra se na pláž jednoduše dostanete tramvajovými linkami 3 a 5, které vás na zastávku Brzeźno Dom Zdrojowy (cca 75 metrů od pláže) dovezou během 20 minut.

Chystáš se do Gdaňsku?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 21. 11. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.