Gdaňsk
Gdaňsk

15 míst co vidět v Gdaňsku

Pláž a molo Sopoty

Lázeňské městečko Sopoty (v polštině Sopot) těsně navazuje na Gdaňsk a pyšní se nejkrásnějšími plážemi v celém Trojměstí Gdaňsk-Sopot-Gdynia. Za teplých letních dní sem určitě zavítejte, naopak v zimě je do Sopotů zbytečné zajíždět, protože spousta podniků zůstává zavřená.

Vybavení pláže a sopotské molo

Zdejší pláž je opravdu nádherná. Pokrývá ji jemný světlý písek velmi příjemný na chození, vstup do moře je pozvolný a bezpečný. I když se sopotská pláž nachází přímo ve městě, ve většině své délky je od domů oddělená pásem vzrostlých stromů a poskytuje tak iluzi zcela přírodního prostředí.

Mimořádně oblíbenou atrakcí je Molo v Sopotech, populární vyhlídkový chodník zasahující až 200 metrů do moře. Na jeho konci najdete restauraci a kotviště malých jachet.

Na pláži pak najdete mnoho dalších stánků s občerstvením a v centru města pak spoustu restaurací a obchůdků. Sopotská pláž patří k nejživějším a nejnavštěvovanějším přímořským destinacím v celém Polsku.

Ubytování v Sopotech

Sopoty se pyšní mimořádně širokou nabídkou ubytovacích kapacit od levných apartmánů po dražší lázeňské a wellness hotely.

Doprava do Sopot

Nejrychleji i nejčastěji se do Sopot dostanete vlakem. Prochází tudy hlavní trať z Gdaňsku do Gdyně a vlaky po ní jezdí opravdu velmi často. Po trati jezdí linka S1 příměstské železnice, a to každých 20 minut. Cesta na hlavní nádraží v Gdaňsku trvá 19 minut, zatímco do Gdyně 13 minut.

Jízdní řády zjistíte například na webu železničního dopravce www.skm.pkp.pl.

Alternativně lze využít také autobusovou linkou číslo 122 jezdící z gdaňského letiště nebo čtvrti Wrzeszcz.

Chystáš se do Gdaňsku?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 21. 11. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.