Gdaňsk
Gdaňsk

15 míst co vidět v Gdaňsku

Křivý dům

Moderní budova

Krzywy domek

Zprvu ne všemi milovaná stavba, později atrakce číslo 1, která město Sopoty dostala na turistickou mapu světa. Ano, mluvíme o slavném Křivém domku, v polštině nazvaném jako Krzywy domek, jenž je součástí místního obchodního centra.

Sopotský Krzywy domek je dokonce tak populární, že dle statistik sociální sítě Instagram patří do pětice nejvíce fotografovaných míst v Polsku.

Křivý dům – místo, které nikdy nespí

Stejně jako nadpis této kapitoly zní i oficiální motto architektů Křivého domku. Dům byl dokončený v roce 2004 jako součást obchodního centra a měl od počátku sloužit jako multifunkční budova.

Jeho extravagantní architektura má na první pohled ukázat, že možnosti zábavy uvnitř jsou neomezené.

Realita je však taková, že Krzywy domek je ve skutečnosti malé obchodní centrum jako stovky dalších. Najdete v něm kavárnu, hernu, pár obchodů a stěnu s podpisy slavných osobností, které Krzywy domek navštívily.

Jak ke Křivému domku?

Krzywy domek najdete přímo v centru města Sopoty na hlavní nákupní třídě Bohaterów Monte Cassino. Od nádraží, na které vás každých 20 minut dovezou vlaky linky S1 z Gdaňsku i Gdyně, dojdete k domu po 300 metrech. K pláži pak půjdete 200 metrů.

Chystáš se do Gdaňsku?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 11. 04. 2023

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.