Lagoa Sao Miguel
São Miguel

18 míst co vidět na São Miguel

Praia dos Mosteiros

Kamenitá pláž, Pláž s černým pískem

Praia dos Mosteiros

Divoké skalnaté pobřeží severozápadu ostrova láká na překrásné scenérie, západy slunce a také zajímavé pláže a koupání v mořské vodě.

Centrem této turistické oblasti je malé městečko Mosteiros s hezkým kostelíkem na náměstí.

Vyber hotel u moře na São Miguel

Pláž s černým pískem

Jedním z hlavní cílů je bezpochyby Praia dos Mosteiros, pláž s hrubším černým sopečným pískem v malé zátoce, která chrání pláž před největšími vlnami. I tak ale počítejte s tím, že moře tu je často vzduté a hlavně... studené, tak jako všude na Azorech. Pláž je ale populární i k odpočinku a slunění za hezkého počasí a výhledům za jakéhokoliv počasí.

Z levé strany můžete obdivovat vysoký skalní útes, ze kterého ostatně přijedete autem po serpentinách, v moři pak zaujmou fotogenická skaliska trčící z vody.

U pláže najdete malé bezplatné parkoviště a stánek s občerstvením, který však funguje jen v létě.

Přírodní bazénky v moři

Na severním pobřeží vesnice Mosteiros vychladlá a rychle ztvrdlá láva při kontaktu s mořem vytvořila skalnaté vodní "bazénky", kde jsou částečně chráněny před velkým vlnami a v nichž se můžete vykoupat. Důsledně však dbejte na upozornění a koupejte se jen tam, kde to je povolené. Čím blíže k otevřenému moři tyto bazénky jsou, tím více nebezpeční od velký vln přelévajících se přes zídky vám hrozí.

Vstup je zdarma.

Ubytování v Mosteiros

V Mosteiros najdete velké množství soukromých apartmánů a penzionků s cenami mezi 75 EUR a 100 EUR za noc, ale i luxusní 4* hotel Mosteiros Place, jeden z mála mimo Ponta Delgadu.

Máte-li rádi bydlení blízko moře s dramatickým pobřežím dál od civilizace, při tom však ve městečku s několika restauracemi a obchodem, Mosteiros bude to pravé místo pro vás.

Jak se do Mosteiros dostat?

Obec leží na nejvíce severozápadním bodu ostrova São Miguel na malé nížinaté ploše pod vysokými útesy. Z hlavní okružní silnice sem odbočuje vedlejší silnička po několika serpentinách překonávající výškový rozdíl. Z Ponta Delgady je Mosteiros vzdálené 31 km.

Porovnej ceny autopůjčoven - letiště PDL

Mosteiros je jedno z mála míst docela dobře dostupných autobusem. Linka 206 z Ponta Delgady sem jezdí ve všední dny 7x denně, o víkendech 4x. Oficiální jízdní řád byl naposledy aktualizován v roce 2013, proto bude třeba detailní informace zjistit až na místě.

Chystáš se na São Miguel?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 28. 05. 2024

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.