Lagoa Sao Miguel
São Miguel

18 míst co vidět na São Miguel

Termas da Ferraria

Příroda

Termas de Ferraria

Nejzápadnější bod ostrova São Miguel patří také k nejkrásnějším místům s výhledem na rozbouřený oceán a divoce rozeklané skalnaté pobřeží z vysokými útesy. Kromě dechberoucích výhledů na místě zvaném Punta de Ferraria narazíte také na termální prameny s malým lázeňským domkem Termas da Ferraria.

Lázně jsou sice oficiálně funkční, ale najdete v nich jen jeden malý betonový bazének a menší kavárnu.

Mnohem zajímavější je okolí, po kterém se od přilehlého parkoviště můžete pohybovat zcela zdarma. Vzdálenosti podél pobřeží jsou krátké (cca do 200 metrů), dál už jsou vysoké útesy, po kterých se chodit nedá. Na návštěvu si tak vyhraďte cca hodinku až hodinku a půl.

Největší místní atrakcí jsou přírodní bazénky vytvořené ztvrdlou lávou u břehů, které jsou plněné mixem oceánské studené vody a teplého termálního pramenu. Tyto bazénky jsou volně přístupné po krátkém schodišti a můžete je navštívit zdarma.

Jak se na Punta de Ferraria dostat?

Pobřeží je dostupné pouze autem. Najdete zde větší bezplatné parkoviště, ke kterému vede nová asfaltka po mnoha serpentinách z vrcholu útesů, kudy vede hlavní okružní silnice okolo ostrova. Odbočka z hlavní je značena malou hnědou tabulkou s nápisem "Ferraria" a vzdálenost z Ponta Delgady činí 26 km (mapa trasy).

Chystáš se na São Miguel?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 13. 07. 2022
Navrhni úpravu

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Martina _27
Martina _27
před 5 měs

Lázně jsou už spíše opuštěné. Ale do koupacího místa v moři přitéká nějaký teplý pramen, který ho lehce ohřívá. Přes sezónu, tam dokonce hlídkují plavčíci. Tip: při zpáteční cestě na parkoviště, jděte kolem oceánu, kde po sto metrech od koupání, jsou nádherná přírodní černá okna a v kombinaci s azurovou vodou jsou úchvatná.