Korfu
Korfu

30 míst co vidět na Korfu

Paradise Beach (Pláž Chomi)

Paradise Beach

Nejkrásnější a nejdivočejší pláže mezi vysokými bílými útesy a s tyrkysově křišťálovou vodou najdete na západním pobřeží v oblasti Liapades mezi letovisky Paleokastritsa a Ermones. Dramatické útesové pobřeží s kopci porostlými hustou zelenou vegetací láká na úchvatné výhledy a koupání v moři bez davů turistů. Pláže podél tohoto pobřeží patří k nejkrásnějším v Řecku.

Nejznámější z místních pláží je Paradise Beach, nebo též Chomi Beach, další jsou pak Stelari Beach nebo Kolias Beach. Jedinou nevýhodou (nebo naopak výhodou, jak se to vezme) je fakt, že se ne pláže nedá dostat jinak než lodí.

Cena výletů lodí a odkud se pluje

Takřka všechny lodní výlety na Paradise Beach začínají v letovisku Paleokastritsa. Většina společností začíná na pláži Agios Spiridon, v místním přístavu nebo na pláži Liapades. Každopádně na všech plážích a významných místech v Paleokastritse najdete nabídky od místních cestovních agentur na výlety, výběr je široký a rozhodně není nutné cokoliv řešit v předstihu. 

Obvykle se jedná o celodenní výlety se zastávkou na více plážích a možností se zde několik hodin koupat. 

Ceny se pohybují mezi 15 a 20 EUR podle toho, kolik zastávek vás čeká. Pamatujte, že základní cena je bez stravy, pláže (především Paradise Beach) však navštěvují lodě s občerstvením, které si za 10 až 15 EUR můžete dokoupit. Stejně tak si zde můžete půjčit lehátko se slunečníkem (počítejte s cenou opět kolem 10 EUR). 

Chystáš se na Korfu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 15. 05. 2022
Navrhni úpravu

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
jijdvm r
před 3 měs

tady vidim velký špatný