Průvodce ostrovem

Smaragdové Korfu

Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

Co tady objevíš?

Jeden z nejkrásnějších ostrovů Jónského moře je svou rozlohou 592 km2 2. největším jónským ostrovem. Svou přezdívku smaragdový ostrov získal právě díky bujné zelené vegetaci, která není na ostatních řeckých ostrovech příliš běžná.

Pláže, výtečná řecká gastronomie, klikaté silnice, vyhlídky a azurové moře. Vítejte na Korfu.

Průvodce pro tebe napsal Adéla L.
Připrav se na
5–7 dní
Ideální čas na prozkoumání ostrova i slunečnou dovolenou.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Duben – říjen
Vyhněte se letní sezóně a užijete si krásného počasí i prázdného ostrova.
Více o počasí
Letenky od
2 500 Kč
Běžná cena z okolních letišť mimo ČR. Odlety z ČR budou dvakrát dražší.
Akční nabídky
Zavřít boční panel

Porto Timoni

Jedna z nejhezčích pláží ostrova se nachází na západním pobřeží Korfu blízko vesnice Afionas. Dostanete se sem na lodi nebo pěšky. Na první pohled se zdá cesta vcelku snadná, ale po pár krocích zjistíte, že se jen tak snadno na pláž opravdu nedostanete. Navíc tu nejsou žádné obchůdky s občerstvením.

Nezapomeňte si s sebou vzít dostatek vody, jídla a samozřejmě i opalovacího krému a také pevné boty!

Zavřít boční panel

Angelokastro

Zřícenina Angelokastro nabízí jeden z nejkrásnějších výhledů na celé Korfu. Za jasného dne je vidět Stará pevnost v Kerkyře, což není náhoda. Obě pevnosti spolu navzájem měly komunikovat v případě nebezpečí. Z původní pevnosti toho do dnešní doby mnoho nezbylo. K vidění je jen vodní cisterna a jeskynní kaple Agia Kyriaki.

Zavřít boční panel

Logas

Logas se nachází na severozápadním cípu ostrova u mysu Drastis. Romantici ocení krásné západy slunce.

Zavřít boční panel

Pantokrator

Nejvyšší hora ostrova Pantokrator šplhá do výšky 917 m n. m. Na vrchol vede klikatá cestička a na jejím konci vás čeká moc hezký kostelík.

Zavřít boční panel

Chalikounas

Chalikounas na jihozápadě ostrova je oblíbená mezi kitesurfery, naturisty a také pozorovateli ptáků. Jedná se o jednu z nejdivočejších pláží na ostrově. Písečná duna odděluje otevřené moře od poloslaného jezera Korission.

Zavřít boční panel

Gardenos a Megali Lakka

Gardenos se rozléhá na jihozápadním pobřeží v délce asi 2 kilometrů. Na jednom konci se na ni napojuje pláž Megali Lakka, na druhém konci rybářský přístav. Pláže potěší pozvolným vstupem do moře.

Zavřít boční panel

Myrtiotissa

Myrtiotissa je překrásnou písečnou pláží, nad níž se tyčí klášter Panny Marie Mystiotissy. Pláž je oblíbená také mezi nudisty.

Zavřít boční panel

Issos

Hezká pláž s jemným zlatým pískem a tyrkysovou vodou se nachází na jihu ostrova. Zdejší písečné duny si zahrály v Bondovce For Your Eyes Only z roku 1981.

Zavřít boční panel

Marathias a Agia Varvara

Obě pláže se zlatým pískem najdete na jihovýchodě ostrova. Přestože je od sebe dělí jen úzká pěší zóna, každá nabízí zcela jinou atmosféru. Marathias je oproti Agia Varvara široká, ale krátká. Moře je tu křišťálově čisté a vyřádíte se ve vlnách.

Zavřít boční panel

Kerkyra

Staré město v Kerkyře patří na Seznam světového dědictví UNESCO. V tomhle překrásném městě se po staletí mísilo několik odlišných kultur, což se krásně promítá do jeho architektury. Při toulkách městem nevynechejte hlavní náměstí Esplanáda lemované nádhernými budovami z benátského, francouzského a anglického období; úchvatný palác sv. Michaela a Jiřího, současné sídlo Muzea asijského umění; katedrálu San Giacomo, Maitlandovu rotundu, kostel sv. Spyridona, patrona města; Starou a Novou pevnost a v neposlední řadě také Iónský parlament.

Mezi nejhezčí čtvrtě města patří Campiello, Kanoni a Mandouki se svými úzkými a klikatými uličkami a kouzelnými skrytými náměstíčky. Nezapomeňte se podívat nahoru. Vyprané prádlo visí na šňůrách přímo nad vašimi hlavami.

Zavřít boční panel

Palea Perithia

Vesnička Palea Perithia se tyčí na hřebeni posvátné hory Pantokrator. Její malebné uličky učarují nejednomu turistovi. Při své návštěvě určitě ochutnejte některou z lokálních specialit, ať už dobroty z medu, nebo zázvorové pivo.

Do vesnice nesmějí auta, a tak budete muset vyrazit po svých. V současné době je Palea Perithia chráněným kulturním dědictvím.

Zavřít boční panel

Kassiopi

Rybářský přístav Kassiopi leží na severu ostrova přímo naproti Albánii. Městečku vévodí římská pevnost, k níž se dostanete od kostela Kassopitra. Koho by návštěva příliš znavila, ten může vyrazit na některou z okolních oblázkových pláží.

Zavřít boční panel

Sidari

Skály Sidari vzniklé pozvolnou erozí pískovce patří k nejkrásnějším přírodním památkám na ostrově. Hlavní pláž v Sidari byla oceněna modrou vlajkou EU. Dalšími pěknými místy ke koupání jsou pláže Apotripiti a Logas. Nejproslulejším místem je Kanáli tis Agápis (v překladu „kanál lásky“) plný zákrutů a jeskyní. 

Počasí a sezóny na Korfu

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Korfu
Teploty během roku

14 °C

16 °C

18 °C

22 °C

24 °C

25 °C

27 °C

29 °C

23 °C

20 °C

19 °C

16 °C

Počasí

Duben–květen

Duben a květen představuje meziobdobí mezi deštivými zimními měsíci a turisty přeplněnou hlavní sezonou. Počasí je příjemné a nekonečné pláže jsou poloprázdné. Navíc Řekové slaví Velikonoce. Právě v období Velikonoc je třeba zamluvit ubytování dostatečně včas, než budou hotely beznadějně vyprodané a ceny zbylých ubytování zbytečně nahoře.

Červen–srpen

Nejteplejší období, během něhož teploty v průměru dosahují až tropických 30 °C, každoročně přiláká tisíce turistů. Pláže praskají ve švech a není se čemu divit. V tomhle pařáku se toho moc jiného dělat nedá. Samozřejmě zamluvte hotelový pokoj v dostatečném předstihu. 

Září–listopad

Davy turistů jsou zpátky v Evropě, letní prázdniny jsou totiž u konce. Teplota se zkraje období pohybuje kolem 26 °C. S přibývajícím datem postupně klesá. V listopadu na Korfu za mořem určitě nejezděte, ale pokud máte rádi procházky a toulky po památkách, listopad je pro vás naprosto ideální.

Prosinec–březen

Řecká zima je deštivá. Základním vybavením na cesty je deštník. Teplota se pohybuje kolem 10 °C, a tak si nezapomeňte přibalit také něco teplejšího na sebe. V zimě se na ostrově koná tradiční karneval. Slaví se vždy 3 soboty a poslední čtvrtek před popeleční středou. 

Poznámka:

Popeleční středa připadá na 46. den před Velikonoční nedělí. Velikonoce jsou pohyblivým svátkem, a tak popeleční středa připadá každý rok na jiný den.

Sezóny a kdy vyrazit

Vyrazte od dubna do května, nebo od září do listopadu. Pozdní jarní měsíce a začátek podzimu nabízí často teplé, slunečné počasí a také menší zátěž pro vaši peněženku. Spousta hotelů se otevírá v předsezoně a nabízí ubytování za pěkné ceny. Navíc máte možnost vidět některé z úchvatných řeckých festivalů, a to vše bez nechtěných davů turistů.

Skvělé akce na Korfu

ušetříš až 75%
Akce starší 2 týdnů
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 48%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 55%
Akce starší 2 týdnů
9 starších akcí
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu