Zavřít boční panel

Ubytování na Korfu

Kde se ubytovat na Korfu

Korfu uspokojí všechny cestovatele. V některých oblastech je rušno dlouho do noci, nechybí noční kluby a diskotéky, ale najdou se tu i taková místa, kde si užijete ničím nerušenou dovolenou.  Klid na Korfu najdete, jen musíte vědět, kde ho hledat.

Kerkyra

Hlavní město ostrova nabízí množství zábavy všeho druhu. Milovníci umění a historie se nebudou moci nabažit krás Starého města.

Kavos a Ipsos

Centrum ostrovní zábavy s diskotékami láká především mladší ročníky.

Messonghi, Moraitika a Benitses

Všechny tři letoviska nabízí pěkný přístup do moře, ale přestože se jedná o vcelku rušná místa, svůj klid si tu určitě najdete. Velkým plusem je dobré spojení s Kerkyrou.

Kassiopi

Letovisko na severu ostrova je místem, kde nasajete pravou řeckou atmosféru. Malý přístav s restauracemi u pobřeží a romantickou zátokou není zastavěn velkými hotelovými resorty, naopak tu své služby nabízí především menší penziony. Hezčí pláže se nachází zhruba 20 minut od města, ale i městská pláž nabízí velmi pěkné podmínky ke koupání.

Agios Stefanos, Agios Georgios a Agios Gordios

Západní pobřeží ostrova je nádherné. Oproti zbytku Korfu je tu moře otevřené a je třeba počítat s většími vlnami. Městečko Agios Georgios má krásnou pláž s dobrým přístupem do vody i místa, kde turista najde naprosté soukromí. Agios Gordios se vyjímá nad ostatními místy svou typicky řeckou vizáží, malebnými domky a tavernami a hezkou pláží s unikátními skalními útvary. 

Ceny

Nejlevnější apartmány se v sezoně pohybují kolem 700 korun za noc. Tříhvězdičkový hotel u pláže se dá sehnat kolem 1.200 korun, ale velkou roli hraje především včasná rezervace. Pronájem vlastního bytu přes airbnb lze pořídit už od 600 korun. 

Cena samozřejmě stoupá s blízkostí pláže a ubytování ve vnitrozemí vychází také o dost levněji.

Vyhledej si svůj hotel na Korfu. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Jeden z nejkrásnějších ostrovů Jónského moře je svou rozlohou 592 km2 2. největším jónským ostrovem. Svou přezdívku smaragdový ostrov získal právě díky bujné zelené vegetaci, která není na ostatních řeckých ostrovech příliš běžná.

Pláže, výtečná řecká gastronomie, klikaté silnice, vyhlídky a azurové moře. Vítejte na Korfu.

Průvodce pro tebe napsal Lajnhart
Připrav se na
5–7 dní
Ideální čas na prozkoumání ostrova i slunečnou dovolenou.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Duben – říjen
Vyhněte se letní sezóně a užijete si krásného počasí i prázdného ostrova.
Více o počasí
Letenky od
2 500 Kč
Běžná cena z okolních letišť mimo ČR. Odlety z ČR budou dvakrát dražší.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 měs
Navrhni úpravu