Korfu

Ubytování na Korfu

Kde se ubytovat na Korfu

Korfu uspokojí všechny cestovatele. V některých oblastech je rušno dlouho do noci, nechybí noční kluby a diskotéky, ale najdou se tu i taková místa, kde si užijete ničím nerušenou dovolenou. Klid na Korfu najdete, jen musíte vědět, kde ho hledat.

Pokud míříte na Korfu na vlastní pěst, můžete si vybírat ze všech druhů ubytování na klasických rezervačních stránkách booking.comhotels.com či hostelworld.com.

Rušná letoviska

Kavos a Ipsos: Letoviska Kavos na samém jižním cípu ostrova a Ipsos nedaleko severně od města Korfu jsou centry ostrovní zábavy. Mnoho barů a diskoték láká především mladší ročníky na bujaré večírky dlouho do noci, zatímco přes den si zde můžete užívat adrenalinových vodních atrakcí a sportů.

Messonghi, Moraitika, Benitses: Všechny tři letoviska se nachází v pásu na východním pobřeží jižně od města Korfu. Nabízí pěkný přístup do moře a písečné pláže s občasnými malými oblázky. Přestože se jedná o vcelku rušná místa s nabídkou barů i diskoték, svůj klid si tu určitě najdete. Ve všech letoviscích totiž najdete mnoho nabídek ubytování od větších rušných hotelů po malé apartmány stranou od centra dění. Největším plusem letovisek je dobré a frekventované autobusové spojení s Kerkyrou.

Sidari a okolí: Severní část pobřeží patří k nejnavštěvovanějším místům Korfu. Okolí Sidari je známé nádhernými bílými útesy s pitoreskními zátokami a podmořskými jeskyněmi, zatímco vedlejší letoviska Astrakeri a Acharavi jsou typickými místy pro milovníky dlouhých rovných pláží a bohaté plážové zábavy v podobě vodních atrakcí a sportů.

Klidná letoviska

Paleokastritsa: Na západním pobřeží se mezi všemi letovisky vyjímá městečko Paleokastritsa s nádhernými zátokami, opuštěnými i živými plážemi a perfektními podmínkami pro šnorchlování a potápění. Není překvapením, že právě oblast kolem letoviska Paleokastritsa se řadí k nejkrásnějším v celém Řecku.

Kassiopi: Letovisko na severu ostrova je místem, kde nasajete pravou řeckou atmosféru. Malý přístav s restauracemi u pobřeží a romantickou zátokou není zastavěn velkými hotelovými resorty, naopak tu své služby nabízí především menší penziony. Hezčí pláže se nachází zhruba 20 minut od města, ale i městská pláž nabízí velmi pěkné podmínky ke koupání.

Agios Stefanos, Agios Georgios a Agios Gordios: Západní pobřeží ostrova je nádherné. Oproti zbytku Korfu je tu moře otevřené a je třeba počítat s většími vlnami. Městečko Agios Georgios má krásnou pláž s dobrým přístupem do vody i místa, kde turista najde naprosté soukromí. Agios Gordios se vyjímá nad ostatními místy svou typicky řeckou vizáží, malebnými domky a tavernami a hezkou pláží s unikátními skalními útvary. 

Města

Kerkyra: Hlavní a jediné velké město ostrova nabízí množství zábavy všeho druhu. Milovníci umění a historie se nebudou moci nabažit krás Starého města, zatímco ti z vás, kteří se chtějí bavit dlouho do noci, navštíví početné bary a restaurace. Kerkyra také skvěle poslouží jako výchozí bod pro poznávání ostrova.

Ceny hotelů na Korfu

Nejlevnější apartmány se v sezoně pohybují kolem 900 Kč za noc. Tříhvězdičkový hotel u pláže se dá sehnat kolem 1 700 Kč za dvoulůžkový pokoj, ale velkou roli hraje především včasná rezervace. Pokud budete hotel u pláže rezervovat se snídaní zhruba dva měsíce před odletem, připravte si částku mezi 1 500 a 2 000 Kč za noc pro dva.

Cena samozřejmě stoupá s blízkostí pláže a ubytování ve vnitrozemí vychází také o dost levněji. Nejdražší ubytování je v červenci a srpnu.

Zájezdy na Korfu

Netroufáte-li si na plánovaní dovolené na vlastní pěst, nabízí se samozřejmě využití služeb cestovních kanceláří. Zájezdy na Korfu nabízí všechny velké české cestovky s odletovými místy v Praze, Brně i Ostravě. Nejlevnější týdenní zájezdy začínají zhruba na 9 000 Kč za osobu. 

Zájezdy se snídaní nebo polopenzí pak startují na hodnotách kolem 11 000 Kč za osobu na týden.

A kdy se vlastně vyplatí jet na Korfu na vlastní pěst? Pokud cena zpáteční letenky z Prahy, Vídně či jiných okolních letišť klesne pod 2 500 Kč, pak se prakticky vždy cenově vyplatí cesta na Korfu bez cestovky, a to i s půjčením auta. Ubytování pro dva seženete vždy do 14 000 Kč na týden, ale najdete mnoho nabídek i pod 10 000 Kč. Ve finále tak za osobu zaplatíte zhruba 7 500 Kč i s letenkou.

Chystáš se na Korfu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 15. 05. 2022

Vyhledej si svůj hotel na Korfu. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.