Kde se ubytovat na Korfu

Korfu uspokojí všechny cestovatele. V některých oblastech je rušno dlouho do noci, nechybí noční kluby a diskotéky, ale najdou se tu i taková místa, kde si užijete ničím nerušenou dovolenou.  Klid na Korfu najdete, jen musíte vědět, kde ho hledat.

Kerkyra

Hlavní město ostrova nabízí množství zábavy všeho druhu. Milovníci umění a historie se nebudou moci nabažit krás Starého města.

Kavos a Ipsos

Centrum ostrovní zábavy s diskotékami láká především mladší ročníky.

Messonghi, Moraitika a Benitses

Všechny tři letoviska nabízí pěkný přístup do moře, ale přestože se jedná o vcelku rušná místa, svůj klid si tu určitě najdete. Velkým plusem je dobré spojení s Kerkyrou.

Kassiopi

Letovisko na severu ostrova je místem, kde nasajete pravou řeckou atmosféru. Malý přístav s restauracemi u pobřeží a romantickou zátokou není zastavěn velkými hotelovými resorty, naopak tu své služby nabízí především menší penziony. Hezčí pláže se nachází zhruba 20 minut od města, ale i městská pláž nabízí velmi pěkné podmínky ke koupání.

Agios Stefanos, Agios Georgios a Agios Gordios

Západní pobřeží ostrova je nádherné. Oproti zbytku Korfu je tu moře otevřené a je třeba počítat s většími vlnami. Městečko Agios Georgios má krásnou pláž s dobrým přístupem do vody i místa, kde turista najde naprosté soukromí. Agios Gordios se vyjímá nad ostatními místy svou typicky řeckou vizáží, malebnými domky a tavernami a hezkou pláží s unikátními skalními útvary. 

Ceny

Nejlevnější apartmány se v sezoně pohybují kolem 700 korun za noc. Tříhvězdičkový hotel u pláže se dá sehnat kolem 1.200 korun, ale velkou roli hraje především včasná rezervace. Pronájem vlastního bytu přes airbnb lze pořídit už od 600 korun. 

Cena samozřejmě stoupá s blízkostí pláže a ubytování ve vnitrozemí vychází také o dost levněji.

Vyhledej si svůj hotel na Korfu. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu