Korfu

Jak se dostat na Korfu

Letecky

Ostrov disponuje vlastním letištěm Korfu (CFU) pouhých 5 km od centra hlavního města Kerkyry. Přímé linky na Korfu míří z většiny evropských měst, včetně Prahy a okolních blízkých letišť. Charterové a nízkonákladové lety na Korfu létají obvykle od června do konce září, případně už do konce března až do října.

Detailní informace se dočtete na stránce letenky na Korfu.

Doba a délka letu z Prahy na Korfu

Základní otázkou mnoha cestovatelů je, jak dlouho se letí na Korfu a jaká je doba letu. Z Prahy na Korfu se letí zhruba 2 hodiny. Letové časy se vždy uvádí v místních časech. Vzhledem k tomu, že na Korfu je o hodinu více než v ČR, z letového řádu se zdá, že cesta tam trvá 3 hodiny a cesta zpět jen hodinu. Stejnou dobu však poletíte tam i zpět.

Z Prahy a dalších českých letišť

Nejlevnější letenky z Prahy na Korfu obvykle seženete u letecké společnosti Ryanair, která provozuje sezónní pravidelnou linku od března do října. Během letního období se ceny letenek na Korfu pohybují v rozmezí 3 500 až 5 000 Kč za zpáteční cestu, v červnu a září okolo 2 500 Kč a mimo sezónu lze narazit i na akce pod 1 500 Kč.

Další aerolinkou provozující přímé lety je SmartWings, a to z Prahy, Brna i Ostravy. Samostatné letenky jsou však většinou velmi drahé (od 7 500 Kč výš), jelikož aerolinie se specializují především na přepravu klientů cestovních kanceláří. 

Podívejte se na seznam aktuálních leteckých zájezdů na Korfu.

Z okolních letišť

Často levnější ceny letenek nabízí letecké společnosti z letišť v blízkosti českých hranic. V letní sezoně se zpáteční letenky pohybují mezi 2 000 a 4 000 Kč a především ve vedlejších sezonách najdete mnohem častější akční nabídky pod 1 500 Kč za zpáteční let.

Lety vybírejte na stránkách jednotlivých aerolinek nebo v našem vyhledávači:

 • Z Vídně: Ryanair, Wizz Air, 
 • Z Braitslavy: Ryanair, 
 • Z Wroclawi: Ryanair, 
 • Z Berlína: easyJet, Ryanair.

Vnitrostátní letenky po Řecku

Pokud byste rádi spojili dovolenou na Korfu s výletem do jiné části Řecka, nabízí se především kombinace s Athénami, kam jedině míří vnitrostátní letecké linky. Nejlevnější letenky nabídne především aerolinka Volotea, která létá na lince do Athén každý den. Průměrná cena jednosměrné letenky se pohybuje mezi 35 a 50 EUR, v akcích i pod 25 EUR.

Lodí a trajektem

Na ostrov se dostanete i po moři z okolních zemí a ostrovů. Pravidelné trajekty fungují do Albánie, Itálie a na řeckou pevninu a místní lodní společnosti vás dopraví na okolní řecké ostrovy Paxos, Ithaku, Kefalonii, Othonské ostrovy Erikoussa a na Mathraki.

Na Korfu najdete jen jeden velký přístav s pravidelnou dopravou, a to přímo v největším městě Korfu (též Kerkyra).

Spojení doporučujeme vyhledávat na řeckém serveru ferries.gr, kde najdete všechny dostupné lodní společnosti a můžete zde rovnou zakoupit lodní lístek za stejnou cenu jako přímo u lodní společnosti.

Na řeckou pevninu

Větší trajekty a lodě plují nejčastěji (cca 6-10x denně) do přístavu Igoumenitsa na severozápadě Řecka. Dříve se plulo i o města Patras na Peloponéském poloostrově, v současnosti však pravidelná lodní doprava funguje pouze do Igoumenitsy. Spojení zajišťuje lodní společnost Kerkyra Seaways.

Korfu – Igoumenitsa

 • Cena za osobu jedním směrem: 10 EUR, v častých akcích 5 EUR při nákupu online na Kerkyra Seaways nebo Ferries.gr.
 • Cena za osobní auto jedním směrem: 40 EUR
 • Délka plavby: 1 hodina 30 minut

Do Sarandy (Albánie)

Několik lodí denně vyplouvá z blízkého přístavního města Saranda (Sarandë) v Albánii. I pro cestu do Albánie postačí platní občanský průkaz nebo samozřejmě cestovní pas. Lístky zakoupíte ideálně přímo na webu lodní společnosti nebo přímo v přístavu. Rezervace online je však o 10% levnější než koupě v přístavu.

Trajekty z Korfu do Albánie zajišťuje Ionian Seaways.

 • Cena jízdenky: 19 EUR (zpáteční za 38 EUR), rychloloď v hlavní sezoně pak za 23,80 EUR (resp. 47,80 EUR zpáteční)
 • Délka plavby: 35 až 40 minut
 • Počet spojů: 1 až 4 denně dle sezony (detailní jízdní řád)

Do Itálie

Trajekty z Korfu do Itálie jsou populární nejen pro místní, ale často i pro turisty z jiných zemí, kteří na Korfu míří na dlouhodobější dovolenou s autem. Pravidelné lodě mezi Korfu a Itálií na několika trasách: do Ancony, Bari a Brindisi. Jízdní řády i koupi jízdenek ideálně najdete na webu ferries.gr, využít můžete i stránky jednotlivých dopravců, viz odkazy níže. Lístky doporučujeme vždy kupovat online s předstihem alespoň týden, zvlášť pokud cestujete s autem.

Z Korfu se pluje na těchto trasách, uvádíme vždy průměrnou cenu za lístek na sezení a dále za lístek ve čtyřlůžkové kajutě. Poplatky za jedno- či dvoulůžkové kajuty jsou pak zhruba o třetinu až polovinu vyšší. 

Pokud pojdete s autem, platí se poplatek za auto + klasická jízdenka za každého cestujícího.

 • Ancona: jednosměrný lístek 71 až 75 EUR, ve čtyřlůžkové kajutě 150 EUR, auto za 90 EUR, délka plavby 14-15 hodin (Minoan Lines a Anek), pluje se 1-2x denně, 
 • Bari: jednosměrný lístek 45 až 60 EUR, ve čtyřlůžkové kajutě od 75 EUR, auto od 50 EUR, délka plavby 7-9 hodin (Ventouris Ferries a Anek), pluje se 1-2x denně,
 • Brindisi: jednosměrný lístek 40 až 50 EUR, ve čtyřlůžkové kajutě od 60 EUR, auto od 40 EUR, délka plavby 6-7 hodin (European Seaways a Grimaldi Lines), pluje se 2-6x denně.

Autobusem

Pravidelné autobusové spojení s řeckou pevninou zajišťují autobusy Green Buses. Autobusy vyjíždějí z hlavního autobusového nádraží, následně se v přístavu nalodí a po hodinu a půl dlouhé plavbě do přístavu Igoumenitsa pokračují do svého cíle. Pozor, cena jízdenek uvedená na webu greenbuses.gr neobsahuje lodní lístek!

Jízdenky na trasách do Řecka vždy kupujte online, na místě jsou sice za stejnou cenu, ale často jsou autobusy už zaplněné dopředu. Autobusy jezdí na třech trasách do Athén, Soluně a Larisy. Zastavují však i ve městech po cestě a dopravit se tak můžete prakticky do celého pevninského Řecka. 

Příklady cen jednosměrných jízdenek a délka jízdy. Ke všem cenám je nutno připočíst 10 EUR za poplatek za trajekt:

 • Athény: 44,50 EUR, celková doba cesty 7,5 hodiny, 
 • Soluň (Thessaloniki): 34,30 EUR, celková doba cesty 5,5 hodiny, 
 • Larisa: 27,80 EUR, doba cesty 5,5 hodiny,
 • Patra (Patras): 27,20 EUR, doba cesty 4,5 hodiny

Cestovní doklady na Korfu

Korfu je integrální součástí Řecka, tudíž i sem můžete bez problému cestovat jak na občanský průkaz, tak na cestovní pas. Na občanku lze na Korfu cestovat letecky i lodí.

Dokonce i v případě výletu do Albánie, která není součástí EU ani Schengenského prostoru, není nutné mít cestovní pas. Občanský průkaz bude stačit.

Chystáš se na Korfu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.