Korfu

Co dělat na Korfu

Pláže a koupání

Pobřeží zabírá přibližně 200 km a pláže tu jsou velmi různorodé. Najdete tu písečné i oblázkové pláže. Většina z nich je snadno přístupná. 32 pláží je oceněno modrou vlajkou za čistotu vody a pláže.

Korfské pláže jsou navíc velmi různorodé. Zatímco jižní části ostrova dominují dlouhé písečné pláže v rovinatém terénu, severní část je mnohem členitější s převažujícími oblázkovými plážemi (ale například v letovisku Sidari najdete i písečnou pláž). Západ Korfu pak lemují vysoké útesy a kopce strmě padající do moře, které vytvářejí pláže se spektakulárními pohledy.

Nejkrásnější pláže na Korfu

Cestovatelé mířící na Korfu se často ptají, jaké jsou na ostrově nejlepší pláže a kam zamířit. Náš výběr TOP 6 nejhezčích pláží na Korfu je sice subjektivní, ale návštěvou těchto pláží každopádně neprohloupíte. Pro detailní informace klikněte na název pláže.

 • Paradise Beach – Opuštěná pláž na západě ostrova, na kterou se dostanete jen lodí a zažijete tak nerušený zážitek v přírodním prostředí.
 • Pláž Canal d'Amour v Sidari – Malá pláž v nádherné skalní zátoce s jeskyní.
 • Pláže v letovisku Paleokastritsa – Několik menších pláží v krásném prostředí členitého pobřeží kolem městečka Paleokastritsa.
 • Pláž Agios Gordios – Jedna z nejoblíbenějších pláží na krásném západním pobřeží s vysokými kopci padajícími strmě do moře.
 • Pláž Porto Timoni – Tzv. dvojitá pláž s přístupem do moře z obou stran.
 • Pláž Chalikounas – Dlouhá a přírodní písečná pláž, kde vždy najdete svůj klid.
 • Pláž Agios Georgios – Velice známá, ale přesto krásná písečná pláž ve velké zátoce ve tvaru podkovy.

Ceny lehátek a slunečníků

Prakticky na všech plážích na Korfu si můžete půjčit lehátko a slunečník. Kolik takové půjčení lehátka stojí? Ceny se napříč celým ostrovem pohybují kolem 10 EUR na den za set 2 lehátek a jednoho slunečníku a odchylky jsou maximálně v rámci 2 EUR nahoru či dolů.

Vodní atrakce a sporty

Korfské pláže jsou připraveny na všechny adrenalinu chtivé návštěvníky a v každém aspoň trochu větším letovisku najdete na plážích mnoho nabídek různých vodních atrakcí a sportů. Mezi nejoblíbenější patří tradičně jízdy na nafukovacích banánech či kruzích, kurz jízdy na vodních lyžích, parasailing nebo půjčení vodních skútrů, šlapadel či paddleboardů. Rezervaci předem obvykle dělat nemusíte, je však vhodné si půjčení nebo kurz zamluvit co nejdříve ráno. 

Příklady cen:

 • Jízda na vodních lyžích 30 minut: 40 EUR
 • Parasailing: 50 EUR
 • Jízda na banánu nebo kruhu 30 minut: 20 EUR
 • Půjčení paddleboardu nebo šlapadla 1 hodina: 20 EUR

Potápění a šnorchlování

Ačkoliv podmořský život v Jónském moři okolo Korfu není tak bohatý jako třeba na Maltě či v Egejském moři, rozhodně se vyplatí přibalit s sebou šnorchl a nadšenci jistě uvítají i možnosti pravého potápění, včetně kurzů pro začátečníky. Podmořský svět na Korfu nabídne kromě klasických středomořských ryb, menších chobotnic či medúz a mušlí především nádherné skalnaté útvary, podvodní jeskyně i několik vraků lodí. Navíc se vody okolo ostrova můžou pyšnit skvělou dohledností v průměru kolem 50 i více metrů.

Nejlepší pláž pro šnorchlování na Korfu

Nejkrásnější místa jsou tam, kde je členité pobřeží s mnoha zálivy a skalnatým dnem. Mezi nejoblíbenější šnorchlovací místa na Korfu patří určitě zálivy kolem letoviska Paleokastritsa nebo na severu u Kassiopi či Sidari. Šnorchl i s ploutvemi koupíte v každém letovisku kolem 15 EUR.

Různá potápěčská centra podél pobřeží nabízejí šnorchlovací výlety lodí, jejichž ceny se pohybují kolem 30 EUR za 4 hodiny.

Potápění na Korfu

Korfu se díky svým podmořským jeskyním řadí k nejlepším místům pro potápění v celém Řecku. Prakticky podél celého pobřeží najdete potápěčská centra, která nabízejí kurzy pro začátečníky i organizované ponory pro zkušenější potápěče. 

Nejlepší spoty pro potápění na Korfu najdete v okolí Paleokastritsy a pak také na celém severním pobřeží od Sidari přes Kassiopi po Barbati.

Příklady cen:

 • Scuba Diving pro začátečníky: 50 EUR za jeden ponor
 • PADI kurz Scuba Diving: 290 EUR
 • PADI kurz Open waters diving: 380 EUR
 • 1 výlet (2 ponory) pro certifikované potápěče: 90 EUR

Potápěčských center najdete na Korfu opravdu mnoho, příklady nejznámějších uvádíme níže:

Pěší turistika

Pěší turistika na řeckých ostrovech je spíše okrajovou záležitostí, většina návštěvníků sem míří především za mořem. V případě Korfu by ale byla škoda se zaměřovat jen na vodní radovánky. Ne nadarmo se Korfu přezdívá "Smaragdový ostrov". Jedná se totiž o jednu z nejzelenějších oblastí v celém Řecku, kopce jsou hustě porostlé piniemi, olivovníky a cypřiši a pěší turistika tak dostává najednou úplně jiný ráz. 

Značené stezky jako u nás zde určitě nenajdete, ale můžete vyrazit na známý a 220 km dlouhý Corfu Trail

Corfu Trail

Tato cesta se táhne v délce 220 km z jednoho konce ostrova na druhý a zvládnout se dá za zhruba 8–10 dní. Připravte se na špinavou štěrkovou zřídkakdy udržovanou cestu, ale o to větší dobrodružství, zážitky a samotu. S sebou si přibalte repelent a tablety na čištění vody, jež můžou přijít vhod. Zainvestujte a zakupte pořádného mapového průvodce a ideálně si předem zamluvte i ubytování.

Corfu Trail nabídne vše "nej" z ostrova. Navštívíte písečné duny na jihu, uchvátí vás výhledy na západy Slunce a krásné zátoky na severu.

Cesta začíná na nejjižnějším bodě Korfu zvaném Asprokavos, táhne se podél západního pobřeží a přes hornatou severní polovinu ostrova dojde až do letoviska Agios Spyridon na nejsevernějším bodě ostrova.

Více informací například na topguide.gr.

Jednodenní výlet do Albánie

Pokud plánujete na Korfu setrvat delší dobu, vypravte se trajektem do blízké Albánie, jejíž pobřeží je na nejužším místě od břehů Korfu vzdáleno vzdušnou čarou asi 2 km. 

V případě, že se chcete vydat jen na jednodenní výlet, bude nejlepší využít nabídek jedné z mnoha místních cestovek, na které narazíte po celém centru města Korfu (Kerkyra). Jednodenní výlety obsahují plavbu do albánského letoviska Saranda (pluje se cca 45 minut) a návštěvu asi 20 km vzdáleného národního parku a antického města Burtint. 

Ceny podobných výletů se pohybují mezi 50 a 60 EUR a obvykle obsahují transfery, vstupné do antického areálu v Butrintu a oběd.

Vyrazit do Albánie samozřejmě můžete i na vlastní pěst. Detaily o pravidelných trajektech najdete v kapitole "Jak sem"Co vidět v Albánii, jak se tam dopravovat, jakou měnu si vyměnit a další praktické informace pak najdete v našem průvodci po Albánii.

Gastronomie a typické specialiaty

Místní kuchyně je velmi silně ovlivněna Benátčany. Typické jsou pro ni rajčatové omáčky a dušené ryby. Uzená šunka, numbulo nebo burduni jsou jedny z tradičních korfských pokrmů, které jinde v Řecku opravdu nenajdete. Korfu je také proslulé ovocem kumquat připomínajícím malý pomeranč, z něhož se vyrábí stejnojmenný likér.

Doporučujeme návštěvu výborné pekárny v Kerkyře, Panetteria Starenio, která peče úžasné koláče ze špenátu, sýru a lilku. Samozřejmě během své návštěvy navštivte některou z tradičních řeckých taveren, například tavernu Rouvas v Kerkyře.

Památky a historie

Na rozdíl od řeckých ostrovů v Egejském moři není Korfu plné antických památek a pamětihodností z doby starověkého Řecka. Korfu je sice především o přírodě, ale i přesto si na své přijdou i milovníci památek a historických staveb. Především jako jednodenní zpestření k plážovým a vodním aktivitám jsou památky na Korfu jako stvořené. 

Největší koncentrace historických pamětihodností se nachází v největším městě Korfu (Kerkyra). Místní Staré město je zapsané na seznamu UNESCO a je zde patrný především vliv Benátské republiky, stavby v okázalém italském stylu pocházejí většinou ze 14. až 17. století.

Navštívit můžete také zámeček Achillion, který v 19. století nechala postavit rakouská císařovna Sisi.

Plane-spotting

Korfu je místem zaslíbeným nejen pro milovníky tepla a moře, ale také letecké nadšence. Místní letiště je vyhlášeným místem pro spotting a nadchne i vás, kteří se o letadla nezajímáte tak do hloubky. Letištní dráha začíná na předměstí města Korfu a vede po umělé hrázi směrem do zátoky a končí v blízkosti známého kláštera Vlacherna.

Letadla přistávají takřka vždy od jihu, tedy právě ve směru od kláštera, poblíž kterého najdete ty nejlepší místa pro pozorování. Od kláštera Vlacherna vede přes zátoku úzká betonová hráz, na kterou se dá bez problému vylézt a zde vám budou letadla přelétat jen pár metrů nad hlavou.

Legendární spottovací místo je Café Royal v blízkém restauračním komplexu, odkud můžete letadla pozorovat z vrchu za krásného výhledu na celou zátoku.

Chystáš se na Korfu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.