Pláže

Pobřeží zabírá přibližně 200 km a pláže tu jsou velmi různorodé. Najdete tu písečné i oblázkové pláže. Většina z nich je snadno přístupná. 32 pláží je oceněno modrou vlajkou za čistotu vody a pláže.

Gastronomie

Místní kuchyně je velmi silně ovlivněna Benátčany. Typické jsou pro ni rajčatové omáčky a dušené ryby. Uzená šunka, numbulo nebo burduni jsou jedny z tradičních korfských pokrmů, které jinde v Řecku opravdu nenajdete. Korfu je také proslulé ovocem kumquat připomínajícím malý pomeranč, z něhož se vyrábí stejnojmenný likér.

Doporučujeme návštěvu výborné pekárny v Kerkyře, Panetteria Starenio, která peče úžasné koláče ze špenátu, sýru a lilku. Samozřejmě během své návštěvy navštivte některou z tradičních řeckých taveren, například tavernu Rouvas v Kerkyře.

Potápění

Bohatý podmořský život v okolí města Paleokastritsa nebo v okolí ostrůvku Colovri můžete prozkoumat s některým z potápěčských center, jichž se na ostrově nachází požehnaně.

Pěší turistika

Corfu Trail se táhne v délce 220 km z jednoho konce ostrova na druhý a zvládnout se dá za zhruba 8–10 dní. Připravte se na špinavou štěrkovou zřídkakdy udržovanou cestu. S sebou si přibalte repelent a tablety na čištění vody, jež můžou přijít vhod. Zainvestujte a zakupte pořádného mapového průvodce a ideálně si předem zamluvte i ubytování.

Více informací na: 

Poznejte krásy okolních ostrovů a Albánie

Pokud plánujete na Korfu setrvat delší dobu, vyrazte objevovat krásy okolních řeckých ostrůvků nebo historického město Butrint v Albánii. 

Erikousa

Do Erikoussy se nejlépe dostanete ze Sidari nebo Agios Stefanos. Při plavbě na ostrov můžete častokrát spatřit delfíny. Mezi nejhezčí pláže Erikoussy patří: Bragíni, Pórto nebo Fýki.

Paxos

Do Paxosu se vydejte z Kerkyry nebo přístavů Agios Georgios, Benitses nebo Mesongi. Ostrov je rájem olivovníků, ale i hezkých oblázkových pláží a dramatických skalních útesů a jeskyní.

Antipaxos

Antipaxos je známý díky vinicím a dvěma plážím, Vrika a Voutoumi, které připomínají Karibik.

Butrint

Do antického města Butrint se dostanete z Kerkyry, odkud vyplouvají lodě do asi 2 hodiny vzdáleného města Agia Saranda. Odtud je to asi 18 km do starého Butrintu zapsaného na Seznam světového dědictví UNESCO. Výlet organizuje mnoho místních cestovek za přijatelnou cenu.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu