13 míst, která doporučujeme na Korfu navštívit

Porto Timoni

Porto Timoni

Jedna z nejhezčích pláží ostrova se nachází na západním pobřeží Korfu blízko vesnice Afionas. Dostanete se sem na lodi nebo pěšky. Na první pohled se zdá cesta vcelku snadná, ale po pár krocích zjistíte, že se jen tak snadno na pláž opravdu nedostanete. Navíc tu nejsou žádné obchůdky s občerstvením. Nezapomeňte si s sebou vzít dostatek vody, jídla a samozřejmě i opalovacího krému a také pevné boty!

Zobrazit více
Angelokastro

Angelokastro

Zřícenina Angelokastro nabízí jeden z nejkrásnějších výhledů na celé Korfu. Za jasného dne je vidět Stará pevnost v Kerkyře, což není náhoda. Obě pevnosti spolu navzájem měly komunikovat v případě nebezpečí. Z původní pevnosti toho do dnešní doby mnoho nezbylo. K vidění je jen vodní cisterna a jeskynní kaple Agia Kyriaki.

Zobrazit více
Cape Drastis

Logas

Logas se nachází na severozápadním cípu ostrova u mysu Drastis. Romantici ocení krásné západy slunce.

Zobrazit více
Pantokrator

Pantokrator

Nejvyšší hora ostrova Pantokrator šplhá do výšky 917 m n. m. Na vrchol vede klikatá cestička a na jejím konci vás čeká moc hezký kostelík.

Zobrazit více
Chalikounas beach

Chalikounas

Chalikounas na jihozápadě ostrova je oblíbená mezi kitesurfery, naturisty a také pozorovateli ptáků. Jedná se o jednu z nejdivočejších pláží na ostrově. Písečná duna odděluje otevřené moře od poloslaného jezera Korission.

Zobrazit více
Gardenos beach

Gardenos a Megali Lakka

Gardenos se rozléhá na jihozápadním pobřeží v délce asi 2 kilometrů. Na jednom konci se na ni napojuje pláž Megali Lakka, na druhém konci rybářský přístav. Pláže potěší pozvolným vstupem do moře.

Zobrazit více
Myrtiotissa

Myrtiotissa

Myrtiotissa je překrásnou písečnou pláží, nad níž se tyčí klášter Panny Marie Mystiotissy. Pláž je oblíbená také mezi nudisty.

Zobrazit více
Issos

Issos

Hezká pláž s jemným zlatým pískem a tyrkysovou vodou se nachází na jihu ostrova. Zdejší písečné duny si zahrály v Bondovce For Your Eyes Only z roku 1981.

Zobrazit více
Marathias beach

Marathias a Agia Varvara

Obě pláže se zlatým pískem najdete na jihovýchodě ostrova. Přestože je od sebe dělí jen úzká pěší zóna, každá nabízí zcela jinou atmosféru. Marathias je oproti Agia Varvara široká, ale krátká. Moře je tu křišťálově čisté a vyřádíte se ve vlnách.

Zobrazit více
Kerkyra

Kerkyra

Staré město v Kerkyře patří na Seznam světového dědictví UNESCO. V tomhle překrásném městě se po staletí mísilo několik odlišných kultur, což se krásně promítá do jeho architektury. Při toulkách městem nevynechejte hlavní náměstí Esplanáda lemované nádhernými budovami z benátského, francouzského a anglického období; úchvatný palác sv. Michaela a Jiřího, současné sídlo Muzea asijského umění; katedrálu San Giacomo, Maitlandovu rotundu, kostel sv.…

Zobrazit více
Palea Perithia

Palea Perithia

Vesnička Palea Perithia se tyčí na hřebeni posvátné hory Pantokrator. Její malebné uličky učarují nejednomu turistovi. Při své návštěvě určitě ochutnejte některou z lokálních specialit, ať už dobroty z medu, nebo zázvorové pivo. Do vesnice nesmějí auta, a tak budete muset vyrazit po svých. V současné době je Palea Perithia chráněným kulturním dědictvím.

Zobrazit více
Kassiopi

Kassiopi

Rybářský přístav Kassiopi leží na severu ostrova přímo naproti Albánii. Městečku vévodí římská pevnost, k níž se dostanete od kostela Kassopitra. Koho by návštěva příliš znavila, ten může vyrazit na některou z okolních oblázkových pláží.

Zobrazit více
Sidari

Sidari

Skály Sidari vzniklé pozvolnou erozí pískovce patří k nejkrásnějším přírodním památkám na ostrově. Hlavní pláž v Sidari byla oceněna modrou vlajkou EU. Dalšími pěknými místy ke koupání jsou pláže Apotripiti a Logas. Nejproslulejším místem je Kanáli tis Agápis (v překladu „kanál lásky“) plný zákrutů a jeskyní. 

Zobrazit více
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 18 dny
Navrhni úpravu