Zavřít boční panel

Doprava na Korfu

Jak se dostat na Korfu

Ostrov disponuje vlastním letištěm Korfu (CFU) pouhých 5 km od centra hlavního města Kerkyry.

Na ostrov se dostanete i po moři. Pravidelné trajektové spojení funguje mezi Itálií a Peloponésem a místní lodní spojení vás dopraví na okolní řecké ostrovy Paxos, Ithaku, Kefalonii, Othonské ostrovy Erikoussa a na Mathraki.

Jak cestovat po Korfu

Autobus

Pokud je váš rozpočet opravdu napjatý, autobus bude tou nejlepší možností dopravy po ostrově. V hlavním městě operují modré a bílé městské autobusy, naopak okolí Kerkyry budete brázdit v autobusech zelené barvy. Modré autobusy stojí 1,2 nebo 1,7 euro podle toho, kam jedete. Neomezená denní jízdenka vyjde na 5 euro. Dálkové zelené autobusy stojí od 2 do 6 euro.

Auto/motorka/skútr

Pokud plánujete poznávat všechny krásy ostrova, zamluvte si auto předem online a vyzvedněte si ho hned po příletu na letišti. Renomované půjčovny jako Avis, Sixt, Budget a mnoho dalších mají své kanceláře v letištní hale a nabízí výhodnější ceny nežli menší půjčovny v turistických oblastech a městečkách. Korfu je proslulé svými úzkými cestami a prudkými zatáčkami, a tak doporučuje pronájem auta zkušeným řidičům. Telefonovat za volantem je tu zakázané.

Se skútrem je to podobné jako s autem. Svoboda pohybu a navíc vánek ve vlasech je vysoce nakažlivý a jak jednou nasednete na skútr, nebude z něj chtít sesednout. Jízdu na mopedu však doporučujeme obzvláště zkušeným řidičům!

Taxi

Taxíky využijte jen pro krátké přesuny z letiště, popřípadě z přístavu, do města. Dávejte si pozor na řidiče. Častokrát nezapínají taxametry. Raději si proto domluvte cenu předem. Pokud znáte adresu vašeho hotelu, napište si ji na kus papíru, abyste předešli zbytečným komplikacím a nedorozuměním.

Pěšky

Při příjezdu do cíle zaparkujte auto na parkovišti a dál se vydejte raději po svých. Ulice v malých vesničkách jsou často opravdu uzoučké a mohli byste mít problém projet. Městečka jsou navíc opravdu malá a nejvíc si je užijete právě pěšky.

Co tady objevíš?

Jeden z nejkrásnějších ostrovů Jónského moře je svou rozlohou 592 km2 2. největším jónským ostrovem. Svou přezdívku smaragdový ostrov získal právě díky bujné zelené vegetaci, která není na ostatních řeckých ostrovech příliš běžná.

Pláže, výtečná řecká gastronomie, klikaté silnice, vyhlídky a azurové moře. Vítejte na Korfu.

Průvodce pro tebe napsal Lajnhart
Připrav se na
5–7 dní
Ideální čas na prozkoumání ostrova i slunečnou dovolenou.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Duben – říjen
Vyhněte se letní sezóně a užijete si krásného počasí i prázdného ostrova.
Více o počasí
Letenky od
2 500 Kč
Běžná cena z okolních letišť mimo ČR. Odlety z ČR budou dvakrát dražší.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu