Autobus

Pokud je váš rozpočet opravdu napjatý, autobus bude tou nejlepší možností dopravy po ostrově. V hlavním městě operují modré a bílé městské autobusy, naopak okolí Kerkyry budete brázdit v autobusech zelené barvy. Modré autobusy stojí 1,2 nebo 1,7 euro podle toho, kam jedete. Neomezená denní jízdenka vyjde na 5 euro. Dálkové zelené autobusy stojí od 2 do 6 euro.

Auto/motorka/skútr

Pokud plánujete poznávat všechny krásy ostrova, zamluvte si auto předem online a vyzvedněte si ho hned po příletu na letišti. Renomované půjčovny jako Avis, Sixt, Budget a mnoho dalších mají své kanceláře v letištní hale a nabízí výhodnější ceny nežli menší půjčovny v turistických oblastech a městečkách. Korfu je proslulé svými úzkými cestami a prudkými zatáčkami, a tak doporučuje pronájem auta zkušeným řidičům. Telefonovat za volantem je tu zakázané.

Se skútrem je to podobné jako s autem. Svoboda pohybu a navíc vánek ve vlasech je vysoce nakažlivý a jak jednou nasednete na skútr, nebude z něj chtít sesednout. Jízdu na mopedu však doporučujeme obzvláště zkušeným řidičům!

Taxi

Taxíky využijte jen pro krátké přesuny z letiště, popřípadě z přístavu, do města. Dávejte si pozor na řidiče. Častokrát nezapínají taxametry. Raději si proto domluvte cenu předem. Pokud znáte adresu vašeho hotelu, napište si ji na kus papíru, abyste předešli zbytečným komplikacím a nedorozuměním.

Pěšky

Při příjezdu do cíle zaparkujte auto na parkovišti a dál se vydejte raději po svých. Ulice v malých vesničkách jsou často opravdu uzoučké a mohli byste mít problém projet. Městečka jsou navíc opravdu malá a nejvíc si je užijete právě pěšky.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu