Korfu
Korfu

30 míst co vidět na Korfu

Paleokastritsa

Místo

Paleokastritsa

Městečko Paleokastritsa se rozkládá na západním pobřeží ostrova vtěsnané mezi šest výběžků, které vytvářejí šest malebných zátok. Kopcovitý ráz pobřeží porostlý cypřiši a olivovníky pak dodává místu neopakovatelnou atmosféru a ne nadarmo je mezi mnoha obyvateli Korfu rozšířeno tvrzené, že Paleokastritsa je nejkrásnějším místem na Zemi.

Pláže a koupání

Paleokastritsa je rájem pro milovníky koupání na místech s krásnými sceneriemi, velmi členitým a fotogenickým pobřežím a křišťálově čistou vodou. Místní pláže jsou malé, ale čisté a se vším potřebným zázemím. Narazíte na mnoho taveren a barů, půjčovny lehátek a slunečníků (ceny kolem 12 EUR na den za set 2 lehátek) i nabídky výletů na lodi či vodních atrakcí.

Díky průzračné vodě a členitému dnu je místo ideální pro šnorchlování. Pláže jsou většinou kombinací písku a malých oblázků a vstup do vody je pozvolný, občas může být kamenitý.

Přímo ve městečku najdete pláže Agia Triada, Agios Spiridon a Liapades, které jsou nejklasičtější s pískem, dostatkem místa a vším zázemím. 

Pokud vám nevadí náročnější vstup do vody, ale o to víc si chcete užívat krásných scenérií, zamiřte na západ vesnice k pláži Ampelaki. Naopak na východním okraji obce najdete vždy liduprázdné oblázkové pláže Glyko a Rovinia.

Ještě dál za pláží Rovinia navštivte nádhernou fotogenickou plážičku Limni, která tvoří úzkou oblázkovou spojnici mezi pevninou a malým ostrůvkem.

Za 15 až 20 EUR se pak můžete vydat lodí na jednu z nejhezčích pláží na Korfu – Paradise Beach.

Památky a zajímavosti

Kromě pláží a nádherných výhledů můžete v Palekastritse navštívit i několik zajímavých památek nebo atrakcí.

  • Klášter Paleokastritsa: církevní stavba z 18. století, jinak též zvaná Panagia Theotokou, stojí na jednom z výběžků vysoko nad mořem a je volně přístupný. Z centra městečka sem dojdete během 20 minut,
  • Corfu Aquarium: Jen kousek pod klášterem navštivte menší akvárium, které poskytne ucelený pohled pod mořskou hladinu Korfu a okolí. Vstup pro dospělé stojí 6 EUR, děti zaplatí 4 EUR, viz oficiální web.
  • Výhled z vesnice Lakones: Nejkrásnější výhled na celou Paleokastritsu a její zátoky se naskytne z vesničky Lakones, která leží vysoko nad mořem asi 6 km po silnici od moře.

Ubytování

Přímo v obci najdete mnoho nabídek ubytování. Dá se říct, že většina domů zde je určitým druhem turistického ubytování od levnějších studií po drahé resorty. Ceny se v letní sezoně pohybují od 1 100 Kč za noc ve studiu po 2 000 Kč za noc v hotelu. Podívejte se na seznam všech nabídek:

Vybíráme pro vás ty nejlákavější nabídky s nejlepší hodnotou:

  • Anemona Studios – plně zařízené apartmány v klidné části obce poblíž pláže Liapades, ceny v akcích od 900 Kč za noc
  • Odysseus Hotel *** – jeden z nejlepších hotelů za ceny pod 2 000 Kč na noc přímo v centru obce a 100 metrů od pláže
  • Angels Pool Studios and Apartments – krásný penzion s bazénem prakticky v centru Paleokastritsy, ceny od 1 600 Kč na noc

Kvalitnější 4* hotely najdete přímo v Paleokastritse dva: Paleo ArtNouveau HotelAkrotiri Beach Resort Hotel.

Zájezdy Paleokastritsa

Toto letovisko patří mezi nejoblíbenější na Korfu a zároveň jedinou větší obec na fotogenickém západním pobřeží Korfu. Proto Palokastritsa nesmí chybět v portfoliu českých cestovek. Patří však mezi nejdražší letoviska na ostrově a ceny týdenních pobytů s polopenzí začínají zhruba na 23 000 Kč, last-minute nabídky pak cca od 15 000 Kč.

Jak se sem dostat

Po silnici z města Korfu se sem dostanete za 23 km a asi 35 až 45 minut dle provozu. Ač je Paleokastritsa vtěsnaná do úzkého pruhu mezi moře a strmé svahy hor, najdete zde relativní dostatek místa k zaparkování zdarma na několika veřejných parkovištích.

I bez auta se sem ale snadno dostanete z těchto míst:

Chystáš se na Korfu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 15. 05. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.