Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Korfu
Teploty během roku

14 °C

16 °C

18 °C

22 °C

24 °C

25 °C

27 °C

29 °C

23 °C

20 °C

19 °C

16 °C
Korfu – moře
Teplota moře během roku

14 °C

14 °C

14 °C

16 °C

20 °C

24 °C

26 °C

26 °C

26 °C

23 °C

19 °C

15 °C

Počasí na Korfu

Ostrov Korfu leží ve středomořském klimatu, počasí je zde velmi příjemné jak v létě, kdy se extrémní horka vyskytují jen málokdy, tak v zimě, kdy panují příjemné teploty 15 °C.

Duben–květen

Duben a květen představuje meziobdobí mezi deštivými zimními měsíci a turisty přeplněnou hlavní sezonou. Počasí je příjemné a nekonečné pláže jsou poloprázdné. Navíc Řekové slaví Velikonoce. Právě v období Velikonoc je třeba zamluvit ubytování dostatečně včas, než budou hotely beznadějně vyprodané a ceny zbylých ubytování zbytečně nahoře. Průměrné teploty se pohybují okolo 20 °C a dešťové přeháňky jsou spíš ojedinělé.

Červen–srpen

Nejteplejší období, během něhož teploty v průměru dosahují až tropických 30 °C, každoročně přiláká tisíce turistů. Výjimkou nejsou ani dny, kdy teploty šplhají nad hodnoty 35 °C. Pláže praskají ve švech a není se čemu divit. V tomhle pařáku se toho moc jiného dělat nedá. Samozřejmě zamluvte hotelový pokoj v dostatečném předstihu. 

Září–listopad

Davy turistů jsou zpátky v Evropě, letní prázdniny jsou totiž u konce. Teplota se zkraje období pohybuje kolem 26 °C. S přibývajícím datem postupně klesá. Září je nejlepším měsícem pro klidnou dovolenou u moře spojenou s decentní turistikou. V listopadu na Korfu za mořem určitě nejezděte, ale pokud máte rádi procházky a toulky po památkách, listopad je pro vás naprosto ideální.

Prosinec–březen

Řecká zima je deštivá. Základním vybavením na cesty je deštník. Teplota se pohybuje kolem 10 °C, a tak si nezapomeňte přibalit také něco teplejšího na sebe. V zimě se na ostrově koná tradiční karneval. Slaví se vždy 3 soboty a poslední čtvrtek před popeleční středou. 

Kdy jet na Korfu

Pokud míříte na Korfu za mořem a koupáním, vypravte se během prázdnin, v červnu nebo nejlépe v září. Červenec a srpen jsou nejteplejší, nejdražší a nejvíce přelidněné měsíce. V červnu je na Korfu o poznání méně lidí, teploty vzduchu jsou už letní, ale moře není ještě tolik prohřáté jako v září po sezoně. Ideálním měsícem k cestě k moři je první polovina září.

Chcete-li spíše poznávat ostrov jako takový, preferujete příjemnější teploty vzduchu a nevadí studené moře, jeďte na Korfu v dubnu, květnu nebo říjnu.

Zimní cesty na Korfu jsou vhodné pro ty, kteří chtějí objevovat autentické Korfu bez turistů a nevadí jim chladné a velmi deštivé počasí.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsali ,
Poslední aktualizace před 4 dny
Navrhni úpravu