Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Korfu
Teploty během roku

14 °C

16 °C

18 °C

22 °C

24 °C

25 °C

27 °C

29 °C

23 °C

20 °C

19 °C

16 °C

Počasí na Korfu

Duben–květen

Duben a květen představuje meziobdobí mezi deštivými zimními měsíci a turisty přeplněnou hlavní sezonou. Počasí je příjemné a nekonečné pláže jsou poloprázdné. Navíc Řekové slaví Velikonoce. Právě v období Velikonoc je třeba zamluvit ubytování dostatečně včas, než budou hotely beznadějně vyprodané a ceny zbylých ubytování zbytečně nahoře.

Červen–srpen

Nejteplejší období, během něhož teploty v průměru dosahují až tropických 30 °C, každoročně přiláká tisíce turistů. Pláže praskají ve švech a není se čemu divit. V tomhle pařáku se toho moc jiného dělat nedá. Samozřejmě zamluvte hotelový pokoj v dostatečném předstihu. 

Září–listopad

Davy turistů jsou zpátky v Evropě, letní prázdniny jsou totiž u konce. Teplota se zkraje období pohybuje kolem 26 °C. S přibývajícím datem postupně klesá. V listopadu na Korfu za mořem určitě nejezděte, ale pokud máte rádi procházky a toulky po památkách, listopad je pro vás naprosto ideální.

Prosinec–březen

Řecká zima je deštivá. Základním vybavením na cesty je deštník. Teplota se pohybuje kolem 10 °C, a tak si nezapomeňte přibalit také něco teplejšího na sebe. V zimě se na ostrově koná tradiční karneval. Slaví se vždy 3 soboty a poslední čtvrtek před popeleční středou. 

Poznámka:

Popeleční středa připadá na 46. den před Velikonoční nedělí. Velikonoce jsou pohyblivým svátkem, a tak popeleční středa připadá každý rok na jiný den.

Kdy jet na Korfu

Vyrazte od dubna do května, nebo od září do listopadu. Pozdní jarní měsíce a začátek podzimu nabízí často teplé, slunečné počasí a také menší zátěž pro vaši peněženku. Spousta hotelů se otevírá v předsezoně a nabízí ubytování za pěkné ceny. Navíc máte možnost vidět některé z úchvatných řeckých festivalů, a to vše bez nechtěných davů turistů.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 13 dny
Navrhni úpravu