Korfu

Počasí na Korfu a kdy sem jet

Počasí na Korfu

Ostrov Korfu leží ve středomořském klimatu, počasí je zde velmi příjemné jak v létě, kdy se extrémní horka vyskytují jen málokdy, tak v zimě, kdy panují příjemné teploty 15 °C.

Duben–květen

Duben a květen představuje meziobdobí mezi deštivými zimními měsíci a turisty přeplněnou hlavní sezonou. Počasí je příjemné a nekonečné pláže jsou poloprázdné. Navíc Řekové slaví Velikonoce. Právě v období Velikonoc je třeba zamluvit ubytování dostatečně včas, než budou hotely beznadějně vyprodané a ceny zbylých ubytování zbytečně nahoře. Průměrné teploty se pohybují okolo 20 °C a dešťové přeháňky jsou spíš ojedinělé.

Červen–srpen

Nejteplejší období, během něhož teploty v průměru dosahují až tropických 30 °C, každoročně přiláká tisíce turistů. Výjimkou nejsou ani dny, kdy teploty šplhají nad hodnoty 35 °C. Pláže praskají ve švech a není se čemu divit. V tomhle pařáku se toho moc jiného dělat nedá. Samozřejmě zamluvte hotelový pokoj v dostatečném předstihu. 

Září–listopad

Davy turistů jsou zpátky v Evropě, letní prázdniny jsou totiž u konce. Teplota se zkraje období pohybuje kolem 26 °C. S přibývajícím datem postupně klesá. Září je nejlepším měsícem pro klidnou dovolenou u moře spojenou s decentní turistikou. V listopadu na Korfu za mořem určitě nejezděte, ale pokud máte rádi procházky a toulky po památkách, listopad je pro vás naprosto ideální.

Prosinec–březen

Řecká zima je deštivá. Základním vybavením na cesty je deštník. Teplota se pohybuje kolem 10 °C, a tak si nezapomeňte přibalit také něco teplejšího na sebe. V zimě se na ostrově koná tradiční karneval. Slaví se vždy 3 soboty a poslední čtvrtek před popeleční středou. 

Tabulka teplot během roku

Korfu - Teploty během roku

Měsíc
Počasí
Vzduch
leden
přeháňky
14 °C
únor
přeháňky
16 °C
březen
přeháňky
18 °C
duben
polojasno
22 °C
květen
jasno
24 °C
červen
jasno
25 °C
červenec
jasno
27 °C
srpen
jasno
29 °C
září
jasno
23 °C
říjen
polojasno
20 °C
listopad
přeháňky
19 °C
prosinec
přeháňky
16 °C

Korfu – moře - Teplota moře během roku

Měsíc
Počasí
Vzduch
leden
prázdné
14 °C
únor
prázdné
14 °C
březen
prázdné
14 °C
duben
prázdné
16 °C
květen
prázdné
20 °C
červen
prázdné
24 °C
červenec
prázdné
26 °C
srpen
prázdné
26 °C
září
prázdné
26 °C
říjen
prázdné
23 °C
listopad
prázdné
19 °C
prosinec
prázdné
15 °C

Kdy jet na Korfu

Pokud míříte na Korfu za mořem a koupáním, vypravte se během prázdnin, v červnu nebo nejlépe v září. Červenec a srpen jsou nejteplejší, nejdražší a nejvíce přelidněné měsíce. V červnu je na Korfu o poznání méně lidí, teploty vzduchu jsou už letní, ale moře není ještě tolik prohřáté jako v září po sezoně. Ideálním měsícem k cestě k moři je první polovina září.

Chcete-li spíše poznávat ostrov jako takový, preferujete příjemnější teploty vzduchu a nevadí studené moře, jeďte na Korfu v dubnu, květnu nebo říjnu.

Zimní cesty na Korfu jsou vhodné pro ty, kteří chtějí objevovat autentické Korfu bez turistů a nevadí jim chladné a velmi deštivé počasí.

Chystáš se na Korfu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 17. 05. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.