Korfu
Korfu

Půjčení auta na Korfu

Půjčení auta vám na Korfu poskytne největší svobodu a možnosti objevovat zapadlé zátoky, panenské pláže a horská městečka. I na Korfu platí obecné poučky k půjčování aut a pokud jste v tomto segmentu nováčkem, přečtěte si náš článek Jak si poprvé půjčit auto v zahraničí.

Kde a kdy rezervovat auto na Korfu

Pro nejvýhodnější cenu si vždy zamluvte auto předem online a vyzvedněte si ho hned po příletu na letišti. Renomované půjčovny jako Avis, Sixt, Budget a mnoho dalších mají své kanceláře v letištní hale a nabízí výhodnější ceny nežli menší půjčovny v turistických oblastech a městečkách. 

Jak a kde rezervovat auto na Korfu? Pro srovnání všech autopůjčoven využijte některý z vyhledávačů, který srovná všechny dostupné nabídky, například:

Obecně platí, že čím dříve si auto rezervujete, tím nižší cenu zaplatíte. Stejně tak cena klesá u dlouhodobějších pronájmů. Pokud si auto půjčíte na jeden den, průměrná denní cena bude mnohem vyšší, než pokud si vůz půjčíte na týden. Výrazně se také liší ceny v hlavní sezoně a mimo sezonu.

Ceny autopůjčoven na Korfu

Příklady cen autopůjčoven na Korfu:

  • Týden o letních prázdninách: od 9 500 Kč
  • 3 dny o letních prázdninách: od 5 000 Kč
  • Týden mimo sezonu (červen, září): od 1 800 Kč
  • 3 dny mimo sezonu (červen, září): od 800 Kč
  • Srovnejte ceny autopůjčoven

Ceny autopůjčoven během letní sezoně bývají i nižší, nicméně v současné době nedostatku aut a pandemie Covidu vystřelily až na dvojnásobné hodnoty a není jasné, kdy se vrátí zpět.

Půjčení skútru a ceny

Svoboda pohybu a navíc vánek ve vlasech je vysoce nakažlivý a jak jednou nasednete na skútr, nebude z něj chtít sesednout. Půjčovny skútrů najdete v každém větším letovisku. Ceny se však nijak zvlášť neliší od půjčení auta, proto pokud jedete více než v jednom, cenově se půjčení skútru nevyplatí.

Za jeden zaplatíte okolo 25 EUR, rezervovat můžete online na několika různých webech, ceny na místě však bývají často podobné:

Pro půjčení skútru nad 50cc potřebujete v Řecku řidičský průkaz minimálně skupiny A1.

Mezinárodní řidičský průkaz a další doklady

Korfu je součástí Evropské unie, takže k půjčení auta není potřeba mezinárodní řidičák. Vystačíte si s klasickým českým řidičským průkazem, který ve všech půjčovnách musí uznat, stejně jako při případné policejní kontrole.

Autopůjčovny obvykle k zapůjčení vyžadují kreditní kartu, často vám půjčí i na debetní, ale buď za méně výhodných podmínek, anebo s velmi vysokým depozitem často přesahujícím i 1 000 EUR.

Ceny benzínu na Korfu

Na Korfu je benzín prakticky nejdražší z celého Řecka a ceny jsou jedny z nejvyšších v Evropě. Za 1 litr benzínu zaplatíte v průměru 1,75 EURObecně je benzín na Korfu zhruba o 9 až 10 Kč na litr dražší než v Česku.

Síť čerpacích stanic na Korfu je dostatečná a najdete je v každém větším městě.

Parkování

Největší problém s parkováním je v hlavním městě Korfu, kde v úzkých ulicích není příliš prostoru pro budování velkých parkovišť. I zde však najdete několik parkovacích ploch, obvykle u supermarketů či pláží. Naprostá většina veřejných parkovišť na Korfu je zdarma.

Chystáš se na Korfu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 28. 03. 2023
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.