Pláž Elafonisi
Kréta

34 míst co vidět na Krétě

Letovisko Agia Galini

Pláž

Agia Galini

Jedno z nejoblíbenějších letovisek jižního pobřeží Kréty Agia Galini leží asi 80 km od Heraklionu a je zasazeno do krásného prostředí hor v ústí malé říčky Platis Potamos. Letovisko Agia Galini je ideální pro všechny, kteří během dovolené hledají klid a odpočinek od městského ruchu, zároveň ale nechtějí pobývat v místě úplně mimo civilizaci.

Pláže

Hlavní pláž Agia Galini se nachází východně od centra letoviska a dojdete na ní pěšky do 5 minut. Je dobře organizovaná a vybavená veškerými službami, na jaké jste ze svých cest k moři zvyklí. Pláž pokrývají drobné oblázky a hrubší písek, moře je zde mělké a téměř vždy klidné.

Budete-li mít k dispozici auto, navštivte i pláže v okolí, zejména nejdelší pláž jižního pobřeží Kommos, fotogenickou pláž Matala s jeskyněmi a útesy nebo pláž Triapetra se zajímavými skalními útvary.

Ubytování

Letovisko je vybaveno ubytovacími kapacitami všech cenových úrovní, narazíte tu především na menší hotely, studia a apartmány. Cenová hladina v sezoně se u místních hotelů pohybuje mezi 1 300 a 2 000 Kč na noc pro 2 osoby. Vyzkoušet můžete i nabídky Airbnb, kterých je v Agia Galini dost.

Jak se sem dostat

Kromě cesty autem, kterým z Heraklionu dorazíte za hodinu a půl po hlavní silnici, můžete využít i autobusových linek. Společnost KTEL Chania provozuje 3x denně linku z Rethymna (cca 6,80 EUR), zatímco společnost KTEL Herlas jezdí cca 7-8x denně z Heraklionu (jízdenka kolem 9 EUR).

Chystáš se na Krétu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.