Zpět na seznam míst co vidět na Krétě
Pláž Preveli

Pláž Preveli

Za jednou z nejkrásnějších pláží Kréty se vypravíte na její jižní divoké pobřeží, kde masový turismus je ještě relativně neznámým pojmem. Pláž Preveli je unikátní svým umístěním při ústí malé říčky, jejíž okolí lemují háje datlových palem a olivovníků. Pláž pokrývá jemný písek smísený s oblázky a vstup do moře je poměrně příkrý.

Naskytne se vám zde tak unikátní příležitost se koupat zároveň ve vodě slané mořské, i sladké říční, která navíc během léta poskytne vítanou příležitost k osvěžení, jelikož je výrazně chladnější než mořská voda. Říčka mívá dostatek vody i v horkých letních dnech.

Počítejte s tím, že na pláži Preveli nenajdete žádné turistické zázemí, nejsou zde sprchy ani půjčovny lehátek či slunečníků. Restauraci najdete u parkoviště zhruba 200 metrů od pláže.

Soutěska Preveli

Přímo na pláži začíná zhruba kilometr dlouhá turistická stezka, která vede podél řeky až do úzké soutěsky Preveli, kde vás ze všech stran obklopují majestátní skály i datlové palmy. Ideální procházka během denního válení u moře.

Jak se sem dostat

Autem

Nejsnazší cesta vede autem, parkoviště zdarma se nachází zhruba 200 metrů od pláže, od něj vede strmá stezka dolů k moři. Posledních zhruba 20 km k pláži vede po úzkých klikatých silničkách, připravte se na pomalejší jízdu. Vzdálenosti od významných míst na Krétě:

  • Rethymno: 35 km / 45 minut
  • Chania: 90 km / 1,5 hodiny
  • Heraklion: 115 km / 2 hodiny

Autobusem

Na parkoviště u pláže jezdí každý den 3x autobusy z letoviska Rethymno. Časy se každou sezonu mění a online informace nejsou k dispozici, zjistěte ideálně na autobusovém nádraží v Rethymnu. Cena zpáteční jízdenky je 10 EUR.

Lodí

Během letní sezony zastavují na pláži Preveli také lodě plující po trase Agia Gallini - Plaikas. Pro aktuální jízdní řád a ceny kontrolujte web lodní společnosti anendyk.gr.

Ubytování

Nejbližší vesničkou, ve které najdete několik apartmánů s cenami již od 1 000 Kč za noc pro dva i v hlavní sezoně, je 4 km vzdálená Kerame. Budete-li se chtít ubytovat právě zde, půjčení auta je nezbytností. Výhodou bydlení v této oblasti je klid a krásné kopcovité okolí.

  • Naviguj: 35.1528, 24.4745

Další místa na Krétě

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 8 dny
Navrhni úpravu