Zpět na seznam míst co vidět na Krétě
Pláž Matala

Pláž Matala

Pláž Matala na jižním krétském pobřeží se pravidelně umisťuje v první desítce nejkrásnějších pláží na Krétě. Svůj půvab získala především monumentálním skalním masivem, který pláž obklopuje. A právě v jednom z útesů najdete desítky malých jeskyní, z nichž některé jsou snadno přístupné a je od nich krásný výhled na celou pláž i moře. Jeskyně jsou uměle vyhloubené a pocházejí zhruba z období kolem roku 2000 př. n. l. V 70. letech 20. století pak jeskyně obsadili několik členů hnutí hippies.

Povrch pláže tvoří hrubší písek s oblázky, najdete zde veškeré vybavení od půjčoven lehátek přes sprchy po plážové bary a taverny. Možnosti vodní zábavy jsou zde však poměrně omezené, ostatně jako na celém jižním pobřeží Kréty.

Ubytování

Matala se řadí mezi malá klidná letoviska zasazená do krásného kopcovitého prostředí. Většina staveb jsou hotely, apartmány nebo penziony, vzhledem k malé rozloze však bývají vyprodané dlouho před prázdninami. Matala patří k levnějším letoviskům, v hlavní sezoně pořídíte noc ve dvoulůžkovém pokoji od 1 500 Kč.

Jak se sem dostat

Spojení do Mataly je ideální autem, kdy z Heraklionu dojedete během hodiny a čtvrt po hezké silnici. Nejprve sledujte značení na letovisko Agia Gallini a asi ve dvou třetinách cesty se objeví i cedule směřující do Mataly. Vzdálenost z Heraklionu je asi 75 km.

Z Heraklionu do Mataly jezdí od května do října také autobusy (3-4x denně), aktuální jízdní řády a ceny zjistíte na webu ktellherlas.gr. Jednosměrná jízdenka stojí cca 8,50 EUR a cesta trvá 2 hodiny.

  • Naviguj: 34.9937, 24.7495

Další místa na Krétě

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 15 dny
Navrhni úpravu