Pláž Elafonisi
Kréta

34 míst co vidět na Krétě

Letovisko Malia

Minojský palác Malia

Letoviska Malia spolu se sousedním letoviskem Stalida patří mezi nejoblíbenější destinace českých cestovek. Malia i Stalida se dají charakterizovat jako místa s velmi dobrým poměrem cena ku výkonu. Kompromis, který neurazí. Pláže možná nepatří k těm nejkrásnějším v Řecku, ale jsou velké, čisté a s veškerým potřebným zázemím. Letovisko navíc leží na příhodném místě jen 30 km od letiště v Heraklionu.

Letoviska Malia a Stalida

Fakticky se jedná o jedno spojené město s rozdílnými názvy, kdy hlavní centrum dění je v Malie. Obě letoviska spojuje jedna 2 km dlouhá písčito-oblázková pláž s výbornou vybaveností. Půjčovny lehátek a slunečníků jsou samozřejmostí, stejně jako sprchy, taverny, bary a nepřeberné množství nabídek vodních aktivit. 

Centrum města oplývá obchůdky se všemožným turistickým zbožím a ve večerních hodinách je zde velmi živo. Celkově je letovisko Malia rušné a živé, avšak tak nějak decentně.

Ubytování

Malia disponuje velkým množstvím různorodých hotelů, apartmánů i penzionů a na své si přijdou všechny druhy cestovatelů. Ubytovat se můžete v luxusních butikových resortech přímo na pláži i v levných guesthousech v centru města. Malia patří mezi středně drahé letoviska s cenami od 600 Kč za studio po 2 000 Kč za noc v resortu pro 2 osoby.

Mínojský palác Malia

Oblast kolem zálivu Malia se považuje jako místo prvního osídlení Kréty, jež se datuje až do roku cca 6 000 př. n. l. Nejvýznamnější památky se dochovaly z období mínojské civilizace. Kromě paláce Knossos u Heraklionu patří k významným památkám této doby také rozlehlý palác zhruba 2 km východně od Malie. Jedná se spíš o velké archeologické naleziště a původní paláce připomíná jen rozlehlá oblast základového zdiva.

Vstupné stojí 6 EUR, otevřeno je pouze od května do října denně mimo úterky. Z Malie se k paláci ideálně dostanete asi 2,5 km procházkou podél moře.

Chystáš se na Krétu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 09. 09. 2023

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.