Pláž Elafonisi
Kréta

34 míst co vidět na Krétě

Agios Nikolaos

Pláž

Agios Nikolaos

Letovisko Agios Nikolaos je největším turistickým městem na východě Kréty a oblíbenou destinací smetánky a bohatých. To však neznamená, že ani běžní cestovatelé by si zde nenašli své. Agios Nikolaos má ideální polohu na březích zálivu Mirabello v prefektuře Lasithi, kde najdete mnoho menších hezkých pláží a krásné kopcovité okolí.

Agios Nikolaos je známé malým jezerem Voulismeni umístěným přímo v centru města, okolo kterého je živá promenáda s mnoha bary a tavernami.

Ubytování

Ačkoliv se letovisku a celé oblasti říká "Záliv bohatých" - a skutečně tu najdete ty nejluxusnější hotely na Krétě - není určeno jen pro bohaté. i přímo ve městě je množství levných studií a apartmánů s cenami od 1 200 Kč na noc pro dva v hlavní sezoně. Podívejte se na všechny hotely v Agios Nikolaos.

Agios Nikolaos je také oblíbeným letoviskem českých cestovek. Podívejte se na výpis zájezdů na Krétu.

Pláže

Nejkrásnější pláže najdete asi 12 km jižně od Agios Nikolaos, v čele s Voulisma beach, která patří mezi nejznámější na východním pobřeží Kréty.

Jak se sem dostat

Autobusové spojení mezi Heraklionem a Agios Nikoloaos se zastávkami v letoviscích Hersonissos, Malia a Neapoli je jedním z nejfrekventovanějších na celé Krétě. Autobusy jezdí v průměru 2x za hodinu, cesta do Heraklionu zabere hodinu a půl a jízdenka stojí kolem 7,50 EUR.

Několikrát denně jezdí i autobusy z Agios Nikolaos do letoviska Elounga poblíž ostrova Spinalonga a také do letoviska Sitia na východě Kréty. Jízdní řády zjistíte na webu ktelherlas.gr.

Chystáš se na Krétu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.