Lefkáda
Lefkada

15 míst co vidět na Lefkadě

Pláž Agios Ioannis

Pláž Agios Ioannis

Agios Ioannis je nejbližší velkou pláží k hlavnímu ostrovnímu městu Lefkada a kromě koupání láká zejména windsurfaře a kitesurfaře.

Pláž Agios Ioannis měří 2 km a rozkládá se na úzké písčité kose. Z jedné strany ji omývají tyrkysové vody Jónského moře, zatímco z druhé strany velmi mělké vody zátoky.

Koupání a vybavení pláže

Podobně jako ostatní lefkadské pláže i tady najdete těsně podél linie pobřeží pás oblázků, který se postupně po pár metrech směrem od moře mění na jemný bílý písek.

Vstup do vody je prvních asi 50 až 100 metrů velmi pozvolný oblázkový s občasnými většími kameny. Na pláži se často vyplavují řasy.

Jižní část pláže Agios Ioannis je vybavena několika malými občerstveními a půjčovnami lehátek, zatímco severní cíp pláže je čistě přírodní a bez vybavení.

Ráj vodních sportů

Podobně jako letovisko Vassiliki na jihu ostrova je i pláž Agios Ioannis rájem pro windsurfaře a kitesurfaře pro svoje stále silné větry. Díky charakteru pobřeží a širokému otevřenému prostoru je tato pláž vhodná i pro začátečníky.

Větrné mlýny

V jižní části pláže navštivte osiřelé historické kamenné větrné mlýny. Přímo na pláži stojí 3 a jsou volně přístupné, resp. ponechány osudu a větru.

Větrné mlýny na pláži Agios Ioannis pocházejí pravděpodobně ze 14. nebo 15. století.

Ubytování u pláže

Oblast kolem Agios Ioannis je odlehlejší částí města Lefkada, na první pohled trochu neupravenou a velmi větrnou, ale najdete zde skvěle hodnocené a poměrně levné apartmány.

Za ceny od 1 600 Kč za noc pro 2 v hlavní sezoně se ubytujete třeba v apartmánech Dimitra Rooms.

Chystáš se na Lefkadu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 20. 01. 2023
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.