Zpět na seznam míst co vidět na Rhodosu
Afandou

Pláž Afandou

Pláž u letoviska Afandou patří s délkou 5 km k nejdelším na ostrově Rhodos. I přes velmi dobrou dostupnost nebývá pláž přeplněná ani v hlavní sezoně, jedním z důvodů může být absence zázemí. Bary, taverny a restaurace najdete až ve vesničce Afandou asi 1,5 km od pláže. Stejně tak zde nenajdete příliš půjčoven šlapadel a různých dalších atrakcí.

Afandou je oblázková pláž s jemnými kamínky i oblázkovým a poměrně strmým vstupem do moře. Je ideální pro ty, kteří vyhledávají klidnější a velmi dobře dostupná místa u moře.

Ceny lehátek a slunečníků

V letní sezoně u pláže najdete několik půjčoven lehátek a slunečníků. Ceny na jeden den za set dvou lehátek a slunečníku se pohybují kolem 10 EUR.

Jak se sem dostat

Autem a parkování

Afandou leží na hlavní silnici západního pobřeží asi 20 km od města Rhodos. Podél pláže vede silnice s malou promenádou, kde lze zdarma zaparkovat a vzhledem k délce pláže obvykle nebývá problém najít volné parkovací místo.

Autobusem

Autobusy společnosti Ktel jezdí na hlavní trase Rhodos – Faliraki – Afandou – Archangelos – Lindos zhruba jednou za hodinu, v neděli každé dvě hodiny. Jízdenky koupíte u řidiče v hotovosti, do města Rhodos stojí 2,40 EUR.

Ubytování

Ačkoliv centrum všeho dění se odehrává ve vesničce asi 1,5 km od pláže, v poslední době však vznikají i hotely blíž pláži. V Afandou najdete většinou apartmány a luxusnější menší butikové hotely. Ceny za noc pro dva se v sezoně pohybují kolem 2 000 až 2 500 Kč, v centru městečka pak najdete i levnější guesthousy okolo 1 500 Kč.

  • Naviguj: 36.2868, 28.1777

Další místa na Rhodosu

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal tým portálu Cestujlevne.com
Poslední aktualizace před 7 dny
Navrhni úpravu