Rhodos

25 míst co vidět na Rhodosu

Kolymbia

Rhodos

Městečko Kolymbia na východním pobřeží Rhodosu patří k nejoblíbenějším letoviskům pro cestovní kanceláře na tomto ostrově. V Kolymbii najdete spoustu středně velkých i větších hotelových resortů a nekonečné slunečné pláže.

Samotné městečko je velmi malé a prakticky sestává pouze z jediné ulice lemované vzrostlými eukalypty s pár tavernami, obchůdky a supermarketem. Většinu Kolymbie okupují právě hotelové resorty.

Pláže a koupání

Pobřeží v Kolymbii dělí na dvě části malý kopec na skalnatém poloostrově, ze kterého se naskytnou hezké výhledy na moře i pevninu a je snadno dostupný z centra Kolymbie (cca 10 minut pěšky).

I když jsou všechny kolymbijské pláže lemovány hotelovými resorty, vstup je zdarma pro všechny návštěvníky.

Severní pláž je prostornější, příjemně široká a klidnější. Má převážně písčitý povrch promísený s kulatými oblázky. I vstup do vody je písčito-oblázkový a díky otevřenému moři se zde vyskytnou i vlny ideální na blbnutí v moři. Dál na sever pak pláž Kolymbia volně navazuje na delší a více přírodní pláž Afantou.

Jižní pláž je s délkou více než 1 km asi 2x delší než severní pláž, ale výrazně užší a v hlavní sezoně tak může být přelidněná. Má převážně písčito-oblázkový povrch a krásný pozvolný vstup do moře. Díky tomu, že je umístěná v zátoce, voda v moři zde bývá většinou klidná.

Těsně pod skalnatým výběžkem oddělujícím obě pláže najdete ještě jednu menší přírodní pláž pod vysokým fotogenickým útesem.

Na všech plážích si můžete půjčit lehátko se slunečníkem a všude můžete využít bohaté nabídky vodních sportů nebo půjčoven šlapadel. Plážová bistra jsou mají spíš charakter menších stánků. Za klasickými tavernami musíte popojít asi 5-10 minut do centra Kolymbie.

Zájezdy do Kolymbie

Kolymbia se řadí na první příčku v oblíbenosti českých cestovek. Právě sem míří zdaleka největší počet zájezdů, jejichž ceny se v hlavní sezoně pohybují od 15 000 Kč na týden s all-inclusive.

K nejoblíbenějším hotelům, kam české cestovky pořádají zájezdy, patří Kolymbia Sky **** nebo Atlantica Imperial Resort *****.

Ubytování Kolymbia

I když do letoviska míří hlavně organizované zájezdy, samozřejmě se zde můžete ubytovat i vy, individuální cestovatelé. Jaké jsou hotely či apartmány v Kolymbii mají nejlepší poměr ceny a kvality? Podívejte se na náš výběr.

Právě proto, že se místní hotely specializují hlavně na cestovky, jsou však ceny znatelně vyšší než třeba v letovisku Faliraki.

Běžné ceny se tak pohybují od 3 500 Kč na noc v sezoně výš. K resortům s nejlepšími cenami patří Myrina Beach **** nebo Kolymbia Bay Art ****.

Doprava do Kolymbie

Kolymbii najdete na východním pobřeží ostrova zhruba 35 km od letiště Rhodos. Autem se sem dostanete asi za půl hodiny.

Cesta autobusem je možná z měst Rhodos, Lindos, Archangelos, Kolymbia či Faliraki. Spoje jezdí zhruba jednou za hodinu (časy odjezdu pouze z města Rhodos zde)

Chystáš se na Rhodos?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 14. 01. 2023
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.