Zpět na seznam míst co vidět na Rhodosu
Ixia

Pláž Ixia a Ialysos

Dlouhé oblázkové pláže na severozápadě ostrova s délkou přes 5 km se táhnou podél letovisek Ixia a Ialysos a jsou ideálním místem pro aktivnější trávení dovolené. Pravidelné a stále vanoucí větry způsobují, že místo je ideální pro windsurfing, kitesurfing i klasické surfaře. Najdete zde mnoho půjčoven vybavení i školy pro začátečníky. 

Vítr navíc v horkých letních dnech způsobuje mnohem přívětivější podmínky než na východní, převážně bezvětrné, části ostrova.

Pláže

Pláž Ixia je živějším místem se spoustou velkých drahých hotelových komplexů, barů a velkých restaurací. Najdete zde také největší výběr půjčoven vybavení pro surfaře i školy pro začátečníky. Příklady cen zjistíte například na webu jedné z největších půjčoven na pláži Ixia surfersparadise.gr.

Pláž Ialysos se nachází v centru stejnojmenného městečka, je trochu klidnější než Ixia, najdete zde spíše menší taverny a občerstvení a také levnější hotely, penziony a klasické supermarkety. 

Ceny lehátek a slunečníků se pohybují kolem 5 EUR za kus na den.

Ubytování

V oblasti je snad největší koncentrace hotelů z celého ostrova. V oblasti Ixia najdete ty nejdražší hotelové all-inclusive komplexy, ale i levné apartmánové komplexy s cenami od 1 500 Kč na noc za pokoj.

Ialysos pak nabídne širší možnosti pro low-cost cestovatele s levnějšími penziony od 1 000 Kč na noc za pokoj

Doprava

Podél pláží najdete mnoho menších i větších parkovišť, z nichž většina je zdarma. Z města Rhodos nebo přímo z letiště pak jezdí frekventované autobusové spojení společnosti Roda (jízdní řád). Jízdenka z města Rhodos vyjde na 2,30 EUR u řidiče, resp. 2,20 EUR ve stánku na zastávce.

  • Naviguj: 36.4193, 28.1782

Další místa na Rhodosu

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal tým portálu Cestujlevne.com
Poslední aktualizace před 13 dny
Navrhni úpravu