Rhodos

25 míst co vidět na Rhodosu

Rhodos

Písčitá pláž, Mys, Archeologické naleziště, Historická budova

Rhodos Město

Hlavní město ostrova s přibližně 60.000 obyvateli je rozděleno na 2 části – Staré a Nové Město. Vaší pozornosti by neměl uniknout ani přístav Mandraki, městská pláž Elli Beach a nejsevernější mys ostrova s podmořským akváriem.

Památky a zajímavosti

Staré Město

Hlavní dominantou historického centra je Palác velmistrů řádu Johanitů (Kastelo), vystavěný ve 14. století jako sídlo hlavních představitelů johanitského řádu. V současnosti je pevnost sídlem archeologického muzea. Celé město je opevněno pevnými kamennými hradbami a je protkané sítí středověkých uliček, z nichž hlavní je ulice Ippoton a souběžná Sokratous. Po celé jejich délce se nachází velké množství obchodů a restaurací, ale i pozoruhodných památek. 

Za zmínku stojí například kostel sv. Michala, Sulejmánova mešita, nebo působivý gotický kostel panny Marie u Pevnosti (Panagia tou Kastrou). 

Sokratova ulice je zakončena malebným Hippokratovým náměstím, zdobeným osmanskou kašnou. Za návštěvu stojí také náměstí Židovských mučedníků (Plateia Evreon Martyron). Židovská čtvrť se synagogou se nachází ve východní části Starého Města, poblíž hlavního přístavu. 

Akropole

Celou západní část města vyplňuje velký areál antické akropole z 5. až 3. století př. n. l. K největším dominantám patří Apollonův chrám, antické divadlo či stadion. Vstupné je zdarma.

Mandraki

Dalším vyhledávaným místem je přístav Mandraki, na jehož místě se dříve pravděpodobně stál slavný Velký kolos rhodský. V současnosti na jeho místě stojí dva sloupy se sochami jelena a laně jako symbolů města Rhodos. Protilehlou část přístavu zdobí série větrných mlýnů, zakončená věží a majákem sv. Nikolase.

Elli Beach

Na přístav Mandraki navazuje městská pláž Elli s přilehlými hotely, restauracemi a kavárnami. Pláž je mimo jiné vybavena velkým skokanským můstkem, kvalita vody je velmi dobrá. K placeným lehátkům budete mít přístup zdarma v případě, že využijete služby některého z místních barů nebo restaurací.

Severní Mys

Pláž Elli pokračuje až k nejsevernějšímu výběžku ostrova, z nějž je při dobré viditelnosti možné dohlédnout na protilehlé pobřeží Turecka. Setkávají se zde navíc Egejské a Středozemní moře, z nichž každé má odlišnou barvu i teplotu. Místo tak zaujme svojí větrností i barevností. Podobný zážitek budete mít také při návštěvě jižního cípu ostrova v oblasti Prasonisi. 

Akvárium

Na mysu se navíc nachází budova mořského akvária, postavená ve 30. letech 20. století. Je zároveň hydrobiologickou stanicí, aktivně se věnující výzkumu podmořského života. Návštěvníci se zde seznámí s velkým množstvím středomořských živočichů i s metodami podmořského výzkumu. Budova se nachází vedle monumentálního britského kasina a je zajímavá také po architektonické stránce. Otevřeno má celoročně. Pro podrobné informace můžete navštívit webové stránky akvária

Vstupné vyjde na 5,50 EUR

Ubytování město Rhodos

Rhodos jako největší město ostrova nabídne nejširší možnosti ubytování od nejluxusnějších hotelů s cenami od 2 500 Kč za noc, po malé penziony a airbnb od cca 900 Kč na noc pro dva. Podívejte se na všechny nabídky ubytování ve městě Rhodos:

Chystáš se na Rhodos?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 15. 01. 2023

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.