Zpět na seznam míst co vidět na Rhodosu
Údolí motýlů

Údolí motýlů (Petaloudes)

Údolí se nachází 25 km jihozápadně od města Rhodos a je oblíbeným výletním místem. Při procházce zalesněným údolím můžete v sezoně obdivovat miliony drobných černo-oranžových motýlů druhu callimorpha quadripunctaria, odpočívajících ve velkých skupinách na kmenech stromů a poletujících po okolí. 

Procházka údolím vede přes značené stezky a trvá přibližně hodinu a půl (cca 1,5 až 2 km) U vstupu se nachází malé muzeum. Otevírací doba je od ledna do konce října v době 8:30–16:30 hod.

Vstupné

  • Od června do září: 5 EUR
  • Zbytek roku: 3 EUR
  • Děti: zdarma

Více info na oficiálním webu valleyofbutterflies.com

Doprava a parkování

Nejlepší volbou dopravy je půjčené auto. Na místě jsou dvě oficiální parkoviště, zhruba 1 km od vstupu, obě jsou zdarma. Údolí motýlů je vzdáleno asi 25 km od města Rhodos a odbočka je nedaleko od letiště, sledujte značení "Butterflies". 

Z města Rhodos jezdí také 2x denně autobus. Odjíždí ze západního autobusového nádraží a jezdí společnost Roda. Z Rhodosu odjíždí v časech 9:30 a 11:30, zpět pak v čase 12:30 a 15:00, jízda trvá asi 45 minut a jízdenku koupíte u řidiče za 5,40 EUR, případně v pokladně na zastávce (pouze ve městě Rhodos) za 5,20 EUR.

 

  • Naviguj: 36.3395, 28.0599

Další místa na Rhodosu

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal tým portálu Cestujlevne.com
Poslední aktualizace před 13 dny
Navrhni úpravu