Zpět na seznam míst co vidět na Santorini
Kamari

Kamari

Kamari je zdaleka nejživějším a největším plážovým letoviskem na Santorini a oblíbenou koupací destinací. Leží pod 360 metrů vysokým kopcem Mesa Vouno, který k jinak rovnému pobřeží vytváří hezké kulisy.

Město působí na první pohled klidným až ospalým dojmem. Většina staveb zde jsou nízké typické kykládské domky, ovšem čím na promenádě podél pláže to opravdu žije. Chuťové buňky uspokojíte v desítkách tavernách a barech, plážové vybavení nebo suvenýry si nakoupíte v mnoha obchodech a potraviny dokoupíte v asi 6 menších supermarketech.

Pláže a koupání

Kamari se může pochlubit více než 2 km pláží s černým sopečným pískem, která je dostatečně široká a prostorná. S tím, jak se budete vzdalovat od centra Kamari, bude na pláži méně a méně lidí a najdete si zde dostatek soukromí. Vstup do vody je poměrně strmý a už pár metrů od břehu nedosáhnete na dno.

Po plážích Perissa a Perivolos je Kamari třetí nejdelší a největší na Santorini.

Nabídne kompletní zázemí od mnoha půjčoven slunečníků a lehátek přes širokou nabídku vodních sportů po desítky možností k občerstvení.

Ubytování Kamari

Apartmány a hotely v Kamari nabízí v létě 2lůžkové pokoje za průměrnou cenu kolem 2 500 Kč, ale najdete zde i levnější místa s cenami pod 2 000 Kč. Nabídka je široká a poměrně bohatá, velké hotelové resorty ani v Kamari však nečekejte.

Pro snazší orientaci vybíráme ta nejvýhodnější konkrétní ubytování, všechna jsou přitom do 200 metrů od pláže:

Zájezdy do Kamari

Hlavním letoviskem na Santorini, kam i české cestovky pořádají zájezdy, je právě Kamari. Očekávejte menší butikové hotely a klidné prostředí, ceny bývají však vysoké a týdenní pobyty s all-inclusive startují na 20 000 Kč. Sledujte však last-minute akce, kde se ceny můžou propadnout i pod 15 000 Kč.

Jak se sem dostat?

Letovisko Kamari leží asi 8 km od hlavního města Fira a 5,5 km od letiště Santorini. Právě z Firy zajíždějí do Kamari zhruba každou hodinu autobusy KTEL, cestou zastavují i ve vesnici Mesaria. Jízdenka vyjde asi na 1,60 EUR.

Bez problému se do Kamari dostanete i autem, parkoviště zdarma se nachází přímo u pláže, zastavit můžete ale kdekoliv ve městě.

  • Naviguj: 36.3712, 25.4819

Další místa na Santorini

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Milada Kadeřábková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu