Santorini

20 míst co vidět na Santorini

Perissa

Letovisko, Pláž s černým pískem

Perissa

Perissa je druhé největší letovisko na ostrově Santorini a spolu s blízkým Kamari jediným opravdovým plážovým střediskem na ostrově. Ačkoliv Perissa působí na první pohled malým a klidným dojmem, najdete zde veškeré služby, které si při letní dovolené přejete.

Nejlepší plážové resorty na Santorini

Zejména pobřežní promenáda překypuje životem v mnoha tavernách, restauracích a barech, které zavírají až pozdě v noci. Přesto se nemusíte bát extra rušného nočního života, místní podniky patří k těm klidnějším.

Pláže a koupání

Letovisko Perissa se může pochlubit stejnojmennou pláží, která se v délce 2 km táhne po zcela rovném pobřeží. Fotogenickou atmosféru dotváří vrchol hory Mesa Vouno, která se tyčí nad Perissou.

Pláž Perissa pokrývá příjemný černý sopečný písek, který pokračuje až do moře. Vstup do vody je zde relativně strmý a už zhruba po 15 metrech nedosáhnete na dno. To vytváří ideální podmínky pro plavání a zejména množství vodních sportů, které se na místní pláží nabízí.

Nemůžou chybět ani půjčovny lehátek a slunečníků a prakticky celou pláž lemuje pěší promenáda s množstvím restaurací a obchůdků. Na pláž Perissa navazuje podobná, ale klidnější pláž Perivolos.

Nejlevnější last-minute zájezdy na Santorini

Památky a zajímavosti

Perissa je sice malé městečko, ale v jeho centru můžete obdivovat největší církevní stavbu na Santorini, kostel svatého Kříže s typickou modrou kopulí. Ten byl postaven, respektive kompletně přestaven v roce 1956 po ničivém zemětřesení.

Na vrcholu 356 metrů vysokého kopce Mesa Vouno pak navštivte archeologické naleziště starověké Thery.

Ubytování Perissa

Ubytování v Perisse patří trochu překvapivě k nejlevnějším na Santorini. I v létě zde seženete několik apartmánů či menších hotelů za ceny kolem 1 500 Kč za noc. Větší resorty byste zde hledali marně, Perissa je domovem hlavně malých útulných penzionů.

Vybíráme i několik konkrétních ubytování, která bychom doporučili, všechna leží do 150 metrů od pláže.

Jak se tam dostat?

Perissa leží asi 13 km od hlavního města Fira a je dostupná zhruba každou hodinu autobusy KTEL, které po cestě zastavují ještě v obcích Megalochori a Emporio. Jízdenka z Firy vyjde zhruba na 2,20 EUR.

I cesta autem je do Perissy bezproblémová a dobře značená. Zaparkovat zde můžete zdarma kdekoliv včetně silnice vedoucí přímo podél pláže.

Chystáš se na Santorini?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Milada Kadeřábková
naposledy aktualizováno 07. 05. 2024

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.