Santorini
Santorini

20 míst co vidět na Santorini

Maják Akrotiri

Maják Akrotiri

Maják u obce Akrotiri stojící na jihozápadním výběžku Santorini patří k nejromantičtějším místům ostrova. Akrotirský maják patří se svým venkovským rázem a čistou architekturou k nejkrásnějším na Kykladských ostrovech. Magickou atmosféru dotváří skutečnost, že maják stojí na osamoceném místě daleko od ruchu letovisek na takřka 100 metrů vysokém útesu nad mořem.

Díky své poloze směrem je velice populárním místem pro pozorování západů slunce.

Maják byl postaven v roce 1892 francouzskou společností Collas et Michel a řadí se k nejstarším v Řecku. Jednoduchá bílá stavba s cihlovými lemy a zelenou střechou slouží svému účelu dodnes.

Ubytování

Vyhledáváte-li ubytování na opuštěných a extrémně klidných místech, pak je oblast jihozápadního Santorini kolem majáku ideální volbou. K nejlepším ubytováním zde patří luxusní apartmány Symmetry Suites s bazénem a úchvatnými výhledy.

Jak se sem dostat?

K majáku nezajíždí žádné autobusy a jediná cesta sem tak vede půjčeným autem. Dostat se nejprve musíte do vesnice Akrotiri, která je dobře značená z Firy, hlavního města ostrova. Pak stačí pokračovat stále rovně po hlavní silnici až dojedete na konec ostrova k majáku, kde se nachází bezplatné parkoviště.

Chystáš se na Santorini?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Milada Kadeřábková
naposledy aktualizováno 07. 02. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.