Zpět na seznam míst co vidět na Santorini
Vlychada

Vlychada

Pláž Vlychada (někdy psaná jako Vlichada) podle mnohých patří mezi nejkrásnější pláže Santorini. Minimálně jasně ukazuje charakter ostrovního pobřeží – drsné, skalnaté a sopečného původu.

Pláž a vápencové útesy

Vlychadu tvoří poměrně úzký pás černého až šedivého sopečného písku s občasnými oblázky, který se táhne ze stejnojmenné vesničky podél pitoreskních vápencových skal. Působení větru tyto útesy zvrásnilo do prazvláštních tvarů, vyrylo do nich nepravidelné spáry, rýhy a malé roklinky a vytvořilo naprosto magický ráz této části pobřeží.

Vstup do moře je poměrně strmý a pláž je tak vhodná především pro plavání.

Hned ze začátku pláže ještě u vesničky Vlichada si můžete půjčit lehátko a slunečník a občerstvit se v malém snack baru. Dál už pláž pokračuje jako čistě přírodní bez zásahů člověka.

Na jejím úplném konci pak narazíte na malou velmi odlehlou plážičku Eros Beach s vlastním občerstvením i přístupem z vnitrozemí.

Ubytování Vlychada

Vesnička Vlychada patří k nejmenším letoviskům na Santorini, čemuž odpovídá i řídká nabídka ubytování. Prakticky jedinými možnostmi k bydlení jsou malý, ale velmi pěkný hotýlek Villa Michalis s přijatelnými cenami mezi 1 800 a 2 000 Kč za noc, a také penzion Porto Villa s podobnými cenami.

Vlychada je ideálním místem pro klidnou dovolenou, najdete zde několik taveren, menší obchod s potravinami i plážovým vybavením.

Jak se sem dostat?

Do Vlichady zajíždí z Firy a Megalochori autobusy jen 2-3x denně (v jízdním řádu označená jako Vlihada). Rozhodně vhodnější je tak zajet sem půjčeným autem, kterým můžete objíždět i zapadlejší plážičky na odlehlém jižním pobřeží.

  • Naviguj: 36.3397, 25.4312

Další místa na Santorini

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Milada Kadeřábková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu