Zpět na seznam míst co vidět na Santorini
Red Beach

Red beach

Pláž s černými a rudými vulkanickými jemnými oblázky (nebo spíš hrubším pískem) se nachází 12 km jihozápadně od Firy a je pravděpodobně nejslavnější a nejfotografovanější pláží na ostrově. Písek pláže se skládá z prášku ze sopečné horniny, který má díky přítomnosti železitých kovů opravdu temně červenou barvu, tmavé odstíny Red Beach pak doplňují částečky černého sopečného písku. Mezi místními je tato pláž známá především jako Kokkini Beach.

Ve skutečnosti je pláž Kokkini v rámci světa unikátní. Pláží s černým či zlatým pískem je na světě mnoho, ale rudý písek má opravdu jen hrstka pláží světa (jako příklad zvolme Kaihalulu Beach na havajském ostrově Maui).

Koupání a vybavení pláže

Kokkini Beach leží v odlehlejší části ostrova pod vysokým rudým útesem, přesto zde využijete půjčovnu lehátek a slunečníků a na pěší příchozí trase také malé občerstvení. Kvůli nebezpečí padajících kamenů bývá často kus pláže uzavřený za páskou a turistům zůstává jen užší pás u moře.

Pláž je pokrytá jak pískem, tak většími oblázky a i vstup do moře je spíš kamenitý a relativně strmý. Koupání zde je však pohodové bez větších vln.

Jak se sem dostat?

Red Beach je přístupná z jižní části obce Akrotiri po asi 350 metrů dlouhé prašné stezce přes malý útes. Až na kraj obce se dostanete autem, kde můžete zaparkovat na bezplatném parkovišti. Do Akrotiri se dostanete z Firy a Megalochori autobusem, který jezdí zhruba každou (jízdní řád - je však značně orientační), dojeďte až na konečnou, která se nachází asi 500 metrů od pláže. Jízdenka z Firy vyjde asi na 1,80 EUR.

  • Naviguj: 36.3486, 25.3944

Další místa na Santorini

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Milada Kadeřábková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu