Zpět na seznam míst co vidět v Soluni
Soluň

Aristotelovo náměstí

Hlavní a největší soluňské náměstí pojmenované po slavném antickém filozofovi je přirozeným místem setkávání a díky poloze na pobřežní promenádě a v přímo v centru města ho každý turista minimálně jednou navštíví.

Náměstí ústí do Aristotelovy ulice, hlavní pěší zóny s množstvím obchodů, kaváren a restaurací.

Centrum dění a symbol Soluně

Aristotelovo náměstí je bezpochyby centrální bod všeho významného dění a významem se dá přirovnat třeba k pražskému Staroměstskému náměstí. Konají se zde oslavy svátků, sportovních úspěchů, Silvestra, ale i demonstrace a protesty.

Náměstí není slavné jen v Soluni, ale patří mezi nejznámější místa v Řecku a každý obyvatel země přesně ví, kde se nachází.

Po jeho obvodu napočítáte celkem 12 domů typických pro moderní Soluň, v jejich přízemí se pak zastavíte na relax v jedné z mnoha kaváren nebo restaurací.

Ubytování okolo náměstí

Bydlení v blízkosti Aristotelova náměstí znamená ubytování na nejlepším místě v Soluni. I proto tu čekejte nejvyšší ceny v soukromých apartmánech startující na cca 2 000 Kč za noc. Přímo na náměstí se pak můžete ubytovat v jednom z nejlepších soluňských hotelů Electra Palace Thessaloniki ****.

Naopak blízký Andromeda Hotel Thessaloniki **** patří s cenami od 1 400 Kč za noc pro 2 k nejlevnějším 4* hotelům v rámci centra.

  • Naviguj: 40.6323, 22.9408

Další místa v Soluni

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 1 dny
Navrhni úpravu