Soluň

18 míst co vidět v Soluni

Promenáda

Promenáda

Soluň má dvě hlavní podoby. Tou první jsou nepřeberné byzantské i antické památky a tou druhou moře. Obě dohromady přitom skvělým způsobem propojuje slavná pobřežní promenáda Leoforos Nikis lemující kompletně celé centrum města a volně přecházející v tzv. Novou promenádu dál směrem na jih.

I když samotnou promenádu takřka bez výjimky lemuje moderní zástavba běžných činžáků, stačí zaplout do jedné z mnoha kolmých ulic a za 10 minut už budete bloudit po soluňských památek.

Po celé délce promenády mezi ulicí a mořem nenajdete ani metr zábradlí, což jen přispívá ke skvělé atmosféře a pocitu blízkosti moře.

Od přístavu po Bílou věž

První zastavěná část promenády se jmenuje Leoforos Nikis a táhne se v délce 1,5 km podél celého centra Soluně. Tuto ulici lemují kavárny, restaurace, bary, které ožívají dopoledne a fungují až do pozdní noci či brzkého rána.

Živelná promenáda míjí Aristotelovo náměstí, tedy hlavní centrum města, a končí u nejvýznamnější soluňské památky – Bílé věže. Právě část okolo Bílé věže patří k nejživějším, a to jak ve dne, tak v noci.

Za jezdeckou sochu Alexandra Velikého pak bude vaše procházka pokračovat po Nové promenádě.

Ubytování na promenádě

Není-li pro vás při výběru ubytování cena stěžejní, pak určitě zapřemýšlejte o bydlení přímo na promenádě. Protože co je lepšího než výhled z hotelového pokoje na moře s mnoha velkými loděmi a přitom dostupnost historického centra pěšky do 10 minut?

Přímo na promenádě najdete jediné dva hotely. První ON Residence ***** je blíž přístavu, zatímco druhý hotel Daios Luxury Living ***** leží poblíž Bílé věže. Oba nabídnou ceny od 3 600 Kč za noc pro 2, čímž se řadí k hotelům s nejlepším poměrem cena vs. kvalita v celé Soluni.

Chystáš se do Soluně?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 06. 05. 2024

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.