Bratislava
Bratislava je hlavním a zároveň největším městem Slovenska. Nachází se v blízkosti Vídně, tedy je často prvním a zároveň jediným, co ze Slovenska vidí návštěvníci země.
Zatoulejte se do centra, vyběhněte na hrad (který vypadá jako obrácený stůl), projděte se kolem Dunaje. Určitě navštivte starou tržnici a dejte si něco dobrého na zub v jedné z mnoha restaurací a bister.
Zkuste jít na lokální koncert a dejte si dobré pivo.
V okolí Bratislavy se nachází Malokarpatský vinařský region a na podzim se konají husí a kachní hody.
Zkuste si sjet Dunajská ramena nebo vyzkoušejte kanál v Čunově. Udělejte si výlet lodí do Danubiany.
Co vidět v okolí
Objevte všechna místa, která můžete vidět v okolí Slovensko.
Chystáš se na Slovensko?
8 komentářů
Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.
Nedávno jsem na jednu noc navštívil Bratislavu a vlastně prvně jsem se podíval do města a upřímně byl jsem celkem v šoku.
Začne to už na hlavním vlakovém nádraží ,kde se vrátíte tak o 50 let zpět včetně přístupu k tramvaji č.1 do centra.
Okolo nádraží plno pochybných existenci a pach moči ,že se div nepozvracíte.
A město ? Mimo hradu (který je tedy takový tuctový a nezajímavý) a Starého města to připomíná 70-léta ,bordel polorozpadlé vybydlené domy např. i přímo v centru pod hradem.
V centru za večeři - polévka ,hlavní jídlo pití jsem vyplázl 32 euro .. tvl to se najím levněji v centru Vídně.
Jediné pozitivum že alespoň hotel Park Inn Danube odpovídal standartům.
Bratia to vedou od desíti k pěti a Bratislavu mohu zařadit ve zdejší diskuzi "5 míst ,která už nikdy nenavštívím" na medailové pozice !!
Nedávno jsem na jednu noc navštívil Bratislavu a vlastně prvně jsem se podíval do města a upřímně byl jsem celkem v šoku.
Začne to už na hlavním vlakovém nádraží ,kde se vrátíte tak o 50 let zpět včetně přístupu k tramvaji č.1 do centra.
Okolo nádraží plno pochybných existenci a pach moči ,že se div nepozvracíte.
A město ? Mimo hradu (který je tedy takový tuctový a nezajímavý) a Starého města to připomíná 70-léta ,bordel polorozpadlé vybydlené domy např. i přímo v centru pod hradem.
V centru za večeři - polévka ,hlavní jídlo pití jsem vyplázl 32 euro .. tvl to se najím levněji v centru Vídně.
Jediné pozitivum že alespoň hotel Park Inn Danube odpovídal standartům.
Bratia to vedou od desíti k pěti a Bratislavu mohu zařadit ve zdejší diskuzi "5 míst ,která už nikdy nenavštívím" na medailové pozice !!
Na hlaváku je alespoň dostatek bufetů, kde se dá nouzově najíst. Za ceny nejspíš nižší než v Praze hl. n. Dále na ostrovním nástupišti mají v i v sobotu v 5:45 ráno teplý klobásy s křenem a chlebem, což třeba v Prase nemají.
Centrum Blavy je příjemně ospalé, prostě východní Evropa a dost pochybuji, že se tam nedá najíst levněji, byť teda Podtatranský pašalík zdražuje až nad můj vkus.
A zrovna v Blavě je zbytečné zůstávat ve městě, možno vyrazit trolejbusem a lanovkou na Kolibu a když už mám dát nějaký prachy za jídlo tak třeba na Kamzíku, s výhledem.
A když jedu kolem jen tak na blint, tak se od jara do podzimu nezapomenu zastavit na Zlatých píscích, kde je až árijsky čistá a teplá voda, u bufetu nabrat točený do kelímků a ignorovat první pláž s plavkama a zaparkovat na nudapláži. Krom důchodců tam pěstují i perfektní slovanské postavy. To vše v kombinaci s espritem čistých osmdesátek, můžete rozprávať a chlastať až do bezvědomí.
Bratislava opravdu není jen centrum pro hejly (to ostatně asi platí už pro většinu metropolí).
Na hlaváku je alespoň dostatek bufetů, kde se dá nouzově najíst. Za ceny nejspíš nižší než v Praze hl. n. Dále na ostrovním nástupišti mají v i v sobotu v 5:45 ráno teplý klobásy s křenem a chlebem, což třeba v Prase nemají.
Centrum Blavy je příjemně ospalé, prostě východní Evropa a dost pochybuji, že se tam nedá najíst levněji, byť teda Podtatranský pašalík zdražuje až nad můj vkus.
A zrovna v Blavě je zbytečné zůstávat ve městě, možno vyrazit trolejbusem a lanovkou na Kolibu a když už mám dát nějaký prachy za jídlo tak třeba na Kamzíku, s výhledem.
A když jedu kolem jen tak na blint, tak se od jara do podzimu nezapomenu zastavit na Zlatých píscích, kde je až árijsky čistá a teplá voda, u bufetu nabrat točený do kelímků a ignorovat první pláž s plavkama a zaparkovat na nudapláži. Krom důchodců tam pěstují i perfektní slovanské postavy. To vše v kombinaci s espritem čistých osmdesátek, můžete rozprávať a chlastať až do bezvědomí.
Bratislava opravdu není jen centrum pro hejly (to ostatně asi platí už pro většinu metropolí).
Lma - okolie hl.vlakovych stanic vacsich miest byva nevzhladne a pochybne, bohuzial, dost casto. Detto okolie Hl.nadrazi v Prahe. Mimo hradu a stareho mesta to vyzera ako v 70-tych rokoch? Ale no tak 😄 Sky Park, nabrezie Dunaja napr.pri Eurovey, opacny breh Dunaja, atd. Takisto treba spravit trochu research gastro podnikov, 32€ za osobu su ceny pre turistov. Bratislavcania chodia jest inde a za menej.
Lma - okolie hl.vlakovych stanic vacsich miest byva nevzhladne a pochybne, bohuzial, dost casto. Detto okolie Hl.nadrazi v Prahe. Mimo hradu a stareho mesta to vyzera ako v 70-tych rokoch? Ale no tak 😄 Sky Park, nabrezie Dunaja napr.pri Eurovey, opacny breh Dunaja, atd. Takisto treba spravit trochu research gastro podnikov, 32€ za osobu su ceny pre turistov. Bratislavcania chodia jest inde a za menej.
Tady to byl na tom vlakovém nádraží a okolo extrém (na horším nádraží jsem dosud nebyl) - oproti tomu je Brno hl.n skvost a pohybuje se tam vybraná společnost ..
Možná tam nějaká reprezentativní místa budou ,ale centrum na mě jednoduše působilo dojmem těch 70-let !
Že se tam dá najít levněji to je samozřejmě jasné. Já prostě vlezl do první solidně vypadající restaurace ,ale jak píši to když někam vlezu na blind v centrální Vídni ,tak se najím levněji.
Ahmad - ty bufety na nádraží jsou odpudivé už na pohled včetně ušmudlaného personálu ,tam si něco dát tedy to už člověk musí mít hroší žaludek ,mě se zvedal kufr jenom když jsem šel okolo!
Tady to byl na tom vlakovém nádraží a okolo extrém (na horším nádraží jsem dosud nebyl) - oproti tomu je Brno hl.n skvost a pohybuje se tam vybraná společnost ..
Možná tam nějaká reprezentativní místa budou ,ale centrum na mě jednoduše působilo dojmem těch 70-let !
Že se tam dá najít levněji to je samozřejmě jasné. Já prostě vlezl do první solidně vypadající restaurace ,ale jak píši to když někam vlezu na blind v centrální Vídni ,tak se najím levněji.
Ahmad - ty bufety na nádraží jsou odpudivé už na pohled včetně ušmudlaného personálu ,tam si něco dát tedy to už člověk musí mít hroší žaludek ,mě se zvedal kufr jenom když jsem šel okolo!
lma, vieš vôbec ako vypadali mestá (nielen) v ČSSR v 70-tych rokoch? Žil si v tej dobe?
lma, vieš vôbec ako vypadali mestá (nielen) v ČSSR v 70-tych rokoch? Žil si v tej dobe?
Jako ročník 74 něco pamatuji ..
A Bratislava je město ,kde se zastavil čas po všech stránkách ! Shrnuto za mě zatím nejhorší Evropské hlavní město ,které jsem měl čest navštívit!
Jako ročník 74 něco pamatuji ..
A Bratislava je město ,kde se zastavil čas po všech stránkách ! Shrnuto za mě zatím nejhorší Evropské hlavní město ,které jsem měl čest navštívit!