Zpět na seznam míst co vidět v Barceloně
El Raval

El Raval

Čtvrť El Raval je jednou z částí nejužšího barcelonského centra a rozprostírá se na západ od třídy La Rambla. Spletitá změť úzkých uliček vybízí k cílenému bloudění po velmi svérázné bohémské čtvrti, kde uvidíte mnoho různých kultur společně žijících na velmi malé ploše.

Nejlepší ubytování v Barceloně

El Raval ostře kontrastuje se sousední historickou a upravenou čtvrtí Barri Gotic. Místní označují toto místo jako Barri Xinés, tedy Čínskou čtvrť, nicméně zde žijí početné komunity i z jiných zemí, které vytváří zajímavý mix kultur. Nutno podotknout, že El Raval není žádnou nebezpečnou čtvrtí, bez obav se zde můžete procházet v kteroukoliv hodinu.

Ostatně právě nočním životem je El Raval proslulý. Malé bary, restaurace a kabarety zde žijí do brzkých ranních hodin, stejně jako různé asijské obchůdky.

El Raval je také známý pouliční prostitucí, která je však ve španělsku legální a zcela běžná, a tak zde dochází k dosti netypickým výjevům, kdy vedle sebe bez uzardění koexistují prostitutky, pouliční prodejci i místní, kteří na ulici hrají karty do pozdních nočních hodin...

  • Naviguj: 41.3798, 2.16726

Další místa v Barceloně

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Veronika Čermáková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 19 dny
Navrhni úpravu