Zpět na seznam míst co vidět v Barceloně
Barcelonská katedrála

Katedrála sv. Kříže a sv. Eulálie

Ačkoliv se většině cestovatelů jistě vybaví především obrovský chrám Sagrada Família, i v Barceloně najdete klasickou starobylou gotickou katedrálu, která je ve skutečnosti stále hlavním katolickým kostelem ve městě. Katedrála zasvěcená patronce Barcelony sv. Eulálii a navíc sv. Kříži stojí v srdci historické čtvrti Barri Gotic.

Nejlepší ubytování v Barceloně

Mohutná gotická katedrála se začala stavět v roce 1298 a hlavní stavba probíhala až do 15. století. Zcela dokončena však byla až roku 1913, kdy byla konečně dostavěna nejvyšší centrální věž.

Barcelonská katedrála je trojlodním kostelem 90 metrů dlouhým, nejvyšší věž se tyčí do výšky 53 metrů. Typicky gotický interiér až nápadně připomíná katedrálu sv. Víta v Praze. Komplex katedrály doplňuje menší klášter se zeleným dvorem, kde se neustále chová 13 bílých hus. Traduje se totiž, že se svatá Eulálie po smrti převtělila právě do bělostné husy. Počet 13 odkazuje na nízký věk, ve kterém sv. Eulálie zemřela.

Vstupné a otevírací doba

Katedrála je pro turisty otevřena mezi 10:30 a 18:30, pro věřící už od 8:30. Vstup do katedrály stojí 9 EUR, pokud jdete na bohoslužbu nebo se pomodlit, samozřejmě neplatíte žádné vstupné.

  • Naviguj: 41.3841, 2.17631

Další místa v Barceloně

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Veronika Čermáková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 19 dny
Navrhni úpravu