Barcelona
Barcelona

30 míst co vidět v Barceloně

Mercat de la Boqueria

Čtvrť

Mercat la Boqueria

Mercat de Sant Josep de la Boqueria či prostě jen tržiště La Boqueria je dalším z „must visit“ v Barceloně. Těžko byste ve městě hledali jinde ve městě fotogeničtější místo plné čerstvých potravin. Najdete zde čerstvé druhy ovoce, zeleniny, ryb, mořských plodů, tapas, sushi a mnoho dalšího.

Nejlepší ubytování v Barceloně

Tržnici La Boqueria najdete zhruba v polovině bulváru La Rambla v jedné z krátkých postranních uliček. Zdobené průčelí tržnice je vidět již z La Rambly. Jedná se o zdaleka nejstarší barcelonskou tržnici, jejíž počátek se datuje již do roku 1217, odkdy zde probíhaly každotýdenní a později každodenní trhy s masem.

Tržnice v dnešní podobě s ocelovou střechou vznikla v roce 1914 a dodnes funguje pro svůj původní účel. Ač se nachází v nejvíce turistické zóně Barcelony, chodí sem nakupovat zejména místní pro vždy čerstvé ryby, ovoce, zeleninu, masu a mnoho dalšího jídla.

Otevřeno je každý den od 8:00 do 20:30 a určitě doporučujeme vyrazit v ranních hodinách, kdy zde není tolik lidí a všechny potraviny jsou čerstvé.

Chystáš se do Barcelony?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Veronika Čermáková
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.