Zpět na seznam míst co vidět v Barceloně
Montjuic

Montjuïc

Ke klíčovým bodům Barcelony nepochybně patří rozlehlý kopec Montjuic rozprostírající se na jižní straně města hned nad barcelonským přístavem. Těžko uvěřit, že se taková oáza klidu a zeleně nachází v blízkosti rušného velkoměsta. Obrovský areál nabízí nepřeberné množství kulturních památek, botanických zahrad a míst k odpočinku.

Nejlepší ubytování v Barceloně

Kopec vypínající se do výšky 213 metrů poskytne ideální prostor pro odpočinek ve stínu vzrostlých stromů, nádherné výhledy na Barcelonu i na širé moře a také mnoho zajímavých staveb, které můžete navštívit.

Co vidět na Montjuïcu

Na tomto kopci lze strávit klidně celý den nebo minimálně pár hodin určitě. Kromě vyhlídek a procházek totiž nabízí mnoho dalších zajímavosti. Při cestě na Montjuïc byste neměli opomenout tato místa:

 • Magická fontána (Font Magica de Montjuïc) – zpívají fontána na úpatí kopce, která každý večer představuje neuvěřitelnou show světel, hudby a vodní choreografie
 • Castillo de Montjuïc – stará vojenská pevnost na vrcholu kopce, jejíž historie sahá až do roku 1640. Představuje také temnou stránku španělské historie, kdy ve 30. letech 20. století sloužila jako věznice a mučírna za občanské války. Nyní je uvnitř hradu muzeum vojenské historie, které lze navštívit za 5 EUR, viz oficiální web
 • Olympijský stadion – celou západní stranu kopce okupuje olympijský areál pro LOH 1992, jemuž vévodí stadion pro 55 000 diváků, který lze navštívit i mimo sportovní akce (oficiální web)
 • Telekomunikační věž – patří mezi vrcholná díla moderní architektury v Barceloně a jejím architektem byl slavný Santiago Calatrava
 • Botanické zahrady – na kopci narazíte hned na 3 botanické zahrady
  • Hlavní barcelonská botanická zahrada - vstup 5 EUR, každá první neděle v měsíci zdarma a každá neděle po 15 hod. zdarma (oficiální web)
  • Jardins de Mossèn Costa i Llobera - kaktusová zahrada se vstupem zdarma
 • Hřbitov Montjuïc – na jižních svazích se rozprostírá na 56 hektarech ohromný okázalý hřbitov s mnoha slavnými osobnostmi a místy až neuvěřitelnou hřbitovní architekturou hrobek a kolumbárií

Dále můžete v oblasti Montjuïcu navštívit hned několik muzeí nebo třeba skanzen:

 • Poble Espanyol – skanzen ve stylu španělské vesničky s ukázkou architektury a života napříč španělskou historií a mimořádně oblíbená atrakce
 • Fundació Joan Miró – muzeum moderního umění s více než 10 000 exponáty (oficiální informace)
 • Muzeum vojenství – výstava ve výše zmíněné pevnosti Montjuïc
 • Katalánské národní muzeum umění – jedno z nejvýznamnějších barcelonských muzeí, které se pyšní zejména rozsáhlou sbírkou uměleckých předmětů z románského období, jež se řadí mezi největší na světě. Sídlí v honosném novorenesančním paláci Palau Nacional (oficiální informace)
 • Etnografické muzeum (oficiální informace)
 • Katalánské archeologické muzeum (oficiální informace)

Jak se dostat na Montjuïc

Pěšky

Cest na kopec je opravdu mnoho. Hlavní pěší cesta vede Plaça d'Espanya skrz barcelonské výstaviště a okolo nejznámějších montjuïských muzeí klikatými cestami až na vrchol. Celkem měří trasa z náměstí až na kopec zhruba 3 km.

Lanovkou

Asi nejatraktivnější cesta však vede soustavou lanovek od stanice metra Paral-lel (linky L2 a L3).

Od metra Paral-lel se nejprve vyvezete podzemní kolejovou lanovkou, na které platí běžný tarif barcelonské MHD (detaily v kapitole Doprava) do stanice Parc de Montjuïc zhruba ve třetině kopce. Tato lanovka jezdí každých 10 minut ve všední dny od 7:30 do 22:00 (v létě), resp. do 20:00 (v zimě). O víkendech pak jezdí až od 9:00. Aktuální a oficiální jízdní řády na webu tmb.cat.

Dále až na vrchol budete pokračovat klasickou visutou kabinkovou lanovkou, která už sama o sobě poskytne krásné výhledy. Zde už platí vlastní ceník:

 • Dospělí: 8,90 EUR jednosměrně, resp. 13,50 EUR zpáteční
 • Děti 4-12 let: 7,10 EUR jednosměrně, resp. 9,10 EUR zpáteční
 • při koupi online máte slevu 10%

Kabinková lanovka jezdí denně od 11:00, poslední jízda se liší dle sezony, viz jízdní řád a další informace.

Autobusem

Nejméně atraktivní, ale pohodlná a levná je cesta autobusem MHD, na který až nahoru platí běžné tarify. Z náměstí Plaça d'Espanya jezdí na Montjuïc linka číslo 150 (jízdní řád).

Mapa zajímavostí na Montjuïc

 • Naviguj: 41.3644, 2.16167

Další místa v Barceloně

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Veronika Čermáková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 16 dny
Navrhni úpravu