Zpět na seznam míst co vidět na Costa del Sol
Ojén

Ojén

Andalusie je známá svými nádhernými vesničkami s bělostnými domy, které svítí na pozadí hnědých a zelených hor. Skoro u každého většího letoviska je jedna z takových vesnic výraznější než ty ostatní. A jedním takovým případem je právě obec Ojén v kopcích nad letoviskem Marbella.

Ojén je ideálním místem pro výlet od moře, pokud se vám nechce podnikat náročnější pěší turistiku v pohoří Sierra Blanca. Navštivte úzké křivolaké a velmi strmé uličky Ojénu, zastavte se v klidných restauracích a užijte si překrásné výhledy na okolní kopce. Ojén je utopený v údolí mezi dvěma horskými úbočími a doslova vtěsnán do kopců.

Ubytování

Chcete-li aspoň na den vyměnit velké hotelové komplexy za romantičtější ubytování, pak bude Ojén tím pravým místem. Kvůli malé konkurenci však čekejte ceny od 2 500 Kč na noc výš. Mezi absolutně nejlépe hodnocená ubytování v Ojénu patří 3* hotýlek La Posada del Angel.

Doprava

Kromě auta se do Ojénu dostanete i dvěma autobusovými linkami společnosti Avanza z Marbelly. Spoje linky L-80 (jízdní řád) jezdí cca 5x denně a pokračují dál do hor až do města Coín, zatímco linka L-82 (jízdní řád) jede jen mezi Marbellou a Ojénem.

  • Naviguj: 36.5652, -4.85554

Další místa na Costa del Sol

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 29 dny
Navrhni úpravu