Puerto Banús Marbella

20 míst co vidět na Costa del Sol

Marbella

Letovisko, Písčitá pláž

Pobřeží Marbella

Marbella je druhým největším městem na Costa del Sol a nejvýznamnějším plážovým letoviskem v oblasti. Ačkoliv mívá často punc luxusního letoviska pro bohaté, najdete zde spoustu klasických restaurací i obchodů s poměrně příznivými cenami.

Nejlepší plážové resorty - Marbella

Díky rozsáhlé turistické infrastruktuře je Marbella hojně navštěvována turisty z celé Evropy.

Pláže a koupání

Marbellské pláže patří k tomu nejlepšímu na Costa del Sol, vyhledáváte-li dobře dostupné a hezky upravované pláže přímo ve městě. V počtu a délce pláží může konkurovat snad jen nedaleká Fuengirola. Místní pláže nabídnou kompletní turistické zázemí od restaurací, plážových barů až po diskotéky. Samozřejmostí jsou půjčovny lehátek a slunečníků nebo bohaté nabídky různých vodních sportů a dalších aktivit. Cena dvou lehátek a jednoho slunečníku se pohybuje mezi 20 EUR a 30 EUR na den.

Na všech plážích jsou k dispozici zdarma WC a sprchy se sladkou vodou.

Prakticky podél celého pobřeží Marbelly, které měří přes 6 km, se line nádherná pěší promenáda s palmami, lavičkami a desítkami restaurací.

Nejlepší pláže Marbella

  • Playa Puerto Banús – nejprostornější pláž v Marbelle umístěná poblíž Mariny Puerto Banús na západním okraji města. Nádherné a klidnější prostředí s palmami, přístavištěm jachet a jemným světlým pískem. Jezdí sem autobusy linek 1, 4 a 5.
  • Playa de Venus – rušná městská pláž přímo v centru Marbelly se pochlubí jemným šedivým pískem a skvělou pěší dostupností do celého města
  • Playa del Cable – prostorná pláž jen asi 10 minut pěšky od centra města, která je značně klidnější i levnější než Playa de Venus
  • Playa de Nagüeles – pláž mezi Marbellou a Puerto Banús, do obou míst dojdete pěšky asi za hodinku velmi pomalou chůzí po promenádě. Tato pláž je nejklidnější a nejvíce přírodní, okolí okupují jen menší vily. Pláž pokrývá jemný světlý písek.

Město a památky

Marbella přivítá turisty veškerým zázemím v podobě hypermarketů a supermarketů, stovkami restaurací a barů a obchodů nejrůznějšího zaměření.

Malé historické centrum Marbelly je vyplněno typickými úzkými uličkami s bílými domy, ústřední památkou starého města je kostel Iglesia de Nuestra Señora de la Encarnación. Jinak Marbella není městem památek, ale spíš hotelových resortů a apartmánů.

Ubytování Marbella

Marbella patří k dražším letoviskům na Costa del Sol a ceny klasických hotelů během letních termínů se pohybují mezi 3 500 a 5 000 Kč za noc ve dvoulůžkovém pokoji. Levnější apartmány ne přímo u moře pořídíte za ceny už od 2 000 Kč za noc pro 2.

Porovnej zájezdy Marbella

Doprava a parkování

Míříte-li do Marbelly půjčeným nebo vlastním autem, záhy zjistíte, že parkování může být zapeklitým problémem. Okolí pláží v centru Marbelly a Puerto Banús je však obklopeno několika parkovacími domy či garážemi, ceny ale nepatří k nejnižším. Za celodenní parkování zaplatíte v průměru okolo 20 EUR.

V Marbelle se nerezidenti nemohou parkovat v modrých zónách (ulice označena modrou přerušovanou čárou), najdete zde však několik veřejných nehlídaných parkovišť zdarma, kliknutím zobrazíte mapu:

Po Marbelle jezdí autobusy MHD na několika linkách, kterými se dostanete z centra ke všem plážím a k hlavnímu autobusovému nádraží. Jízdenka pro jednu jízdu vyjde na 1,18 EUR a mapy s jízdními řády najdete na webu marbella.avanzagrupo.com/es/.

Chystáš se na Costa del Sol?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 06. 05. 2024