Fuerteventura Cofete

25 míst co vidět na Fuerteventuře

La Oliva

Místo

La Oliva

La Oliva je bývalé hlavní město Fuerteventury. Dnes je to už jen poklidné vnitrozemské městečko na severu ostrova. Ve městě se nachází několik muzeí a galerií, které představují tradice a historii Fuerteventury. Ve městě uvidíte také křesťanský kostel, který je dostupný pro veřejnost i mimo bohoslužby. Jinak je městečko ukázkou běžného života obyvatel Fuerteventury, se školami, sportovišti nebo klasickými příbytky. 

Dovolená Fuerteventura - nabídka zájezdů

Každé úterý a pátek se mezi 10:00–14:00 hod. ve městě konají tradiční trhy, kde zdejší farmáři a řemeslníci prodávají své výrobky v prostorách staré historické tržnice. Jednoznačně stojí za návštěvu!

Ubytování

V La Olivě se ubytujte, pokud nepotřebujete mít moře na dosah ruky, ale naopak rádi trávíte čas v menších autentických vesničkách. Najdete zde mnoho soukromých apartmánů a penzionů i menší hotýlky, ceny přitom začínají už na 1 000 Kč za noc ve dvoulůžkovém pokoji.

Hotely a ubytování La Oliva

Jak se sem dostat?

Autem

Z dálnice mezi Puerto del Rosario a Corralejo využijte sjezd na Caldereta a La Oliva. Cesta vám pak zabere ještě cca 10 minut. Zaparkovat můžete na velkém parkovišti před kostelem nebo kdekoli jinde ve městě. Parkování je zde zdarma. 

Autobusem

Využít můžete neexpresní autobus z Corraleja – linku 8 (jízdní řád a mapa) – který má zastávku přímo v centru La Oliva. (Expresní jezdí do El Cotillo zkrácenou trasou mimo město). 

Z Puerto del Rosario se sem dostanete linkou 7 (jízdní řád a mapa), která také jezdí do El Cotillo.

Chystáš se na Fuerteventuru?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.