Zpět na seznam míst co vidět na Fuerteventuře
La Oliva

La Oliva

La Oliva je bývalé hlavní město Fuerteventury. Dnes je to už jen poklidné vnitrozemské městečko na severu ostrova. Ve městě se nachází několik muzeí a galerií, které představují tradice a historii Fuerteventury. Ve městě uvidíte také křesťanský kostel, který je dostupný pro veřejnost i mimo bohoslužby. Jinak je městečko ukázkou běžného života obyvatel Fuerteventury, se školami, sportovišti nebo klasickými příbytky. 

Každé úterý a pátek se mezi 10:00–14:00 hod. ve městě konají tradiční trhy, kde zdejší farmáři a řemeslníci prodávají své výrobky v prostorách staré historické tržnice. Jednoznačně stojí za návštěvu!

Jak se sem dostat?

Autem

Z dálnice mezi Puerto del Rosario a Corralejo využijte sjezd na Caldereta a La Oliva. Cesta vám pak zabere ještě cca 10 minut. Zaparkovat můžete na velkém parkovišti před kostelem nebo kdekoli jinde ve městě. Parkování je zde zdarma. 

MHD

Využít můžete neexpresní autobus z Corraleja – č. 8 – který má zastávku přímo v centru La Oliva. (Expresní jezdí do El Cotillo zkrácenou trasou mimo město). 

Z Puerto del Rosario se sem dostanete linkou č. 7, která také jezdí do El Cotillo.

  • Naviguj: 28.6106, -13.9272

Další místa na Fuerteventuře

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal tým portálu Cestujlevne.com
Poslední aktualizace před 10 měs
Navrhni úpravu