Zpět na seznam míst co vidět na Fuerteventuře
El Cotillo

El Cotillo

El Cotillo je městečko na severozápadě Fuerteventury a považuje se za surfařský ráj tohoto ostrova. Už po cestě od dálnice potkáváte menší i větší vesničky plné blonďatých surfařů a neoprenů na šňůrách kolem silnic (například Lajares), ten pravý surfový feeling dostanete až po příjezdu do města.

Dovolená Fuerteventura - nabídka zájezdů

Pláže, koupání a surfování

Město se skládá z 2 částí – Tostón a Los Lagos, které odděluje mělčí městská pláž El Cotillo Beach. Tato pláž je vhodnější pro běžné opalování a koupání, hlavně když si rádi z pláže odskočíte do restaurace nebo baru. V El Cotillu se nachází velké množství kavárniček, restaurací, potravin a barů, které jsou vám k dispozici a většinou jsou plné místních obyvatel nebo mladých surfařů, kteří v okolí bydlí. 

Když do El Cotilla přijedete autem nebo MHD, dostanete se do části Tostón. Nachází se zde autobusové nádraží a několik hospod. Tady máte na výběr 2 možnosti. Vydat se směrem do centra a užít si hezký den v poklidné vesnici u moře, nebo se vydat kousek na jih mimo město na pláž Playa del Castillo.

Po cestě potkáte skelet velryby, kterou vyplavilo v těchto končinách moře, a pár metrů za ním se dostanete na útes, z něhož se vám naskytne nádherný pohled na několikakilometrovou žluto písčitou pláž. Tato pláž má skvělé podloží a je vhodná jak pro začínající surfaře, tak pro ty pokročilejší. Jezdí sem surfovat školy nejen z El Cotilla, ale i z Corraleja nebo Lajares.

Pokud si surfování chcete zkusit sami bez instruktora, neopren i prkno vám za 20 EUR na celý den půjčí například ve Fresh Surf School, která leží jen pár metrů od pláže. Tato pláž je samozřejmě vhodná i pro opalování a koupání, v tom případě doporučujeme využít místo hned pod útesem, které chrání proti větru a vlnám. Bohužel zde nenajdete žádné bary, restaurace ani sprchy, ale zato panenskou přírodu a krásné vyhlídky na hnědé hory v pozadí. 

Západní poloha města není jen výhodná díky dobrým vlnám a skvělým podmínkám pro surfování, ale i díky nádhernému západu slunce, který si zde můžete každý večer na pláži užít. El Cotillo nepatří mezi živé turistické destinace plné hotelů, jedná se spíš o poklidnější město se skvělou atmosférou, které v noci tiše spí.

Ubytování

El Cotillo je ideálním místem pro poklidnou dovolenou s krásnými plážemi a sceneriemi. V El Cotillo můžete vybírat z apartmánů i klasických 3* i 4* hotelů. Ceny jsou zde na Fuerteventuru však vyšší a pohybují se od 1 000 Kč za noc pro 2 v apartmánů, resp. od 1 500 Kč v běžném hotelu.

Hotely a ubytování El Cotillo

Podívejte se i na konkrétní hotely a ubytování, které pro vás vybíráme:

Jak se sem dostat?

Autem

Z hlavní fuerteventurské dálnice mezi Puerto del Rosario a Corralejem sjedete na sjezdu El Cotillo/Lajares. Cesta pak trvá ještě cca 15–20 minut přes Lajares až do El Cotillo. 

Pokud chcete jít do centra, doporučujeme auto nechat na okraji města v okolí autobusové stanice a dále se vydat do centra pěšky. V El Cotillu jsou velice úzké uličky, a ne vždy se povede najít vhodné parkování. 

Pokud se rozhodnete jít na surfařskou pláž Playa del Castillo, doporučujeme využít prašnou cestu od autobusového nádraží a vybrat si jedno z mnoha parkovišť, které jsou tam připravené primárně pro vozy surfařských škol. (Cesta ze zadní části autobusového nádraží vede ke vzdálenějším částem pláže, cesta z přední části nádraží – blíž k moři – vede kolem skeletu, útesu až k prvnímu parkovišti na začátek pláže).

MHD

Puerto del Rosario – autobus č. 7 (mapa a jízdní řád) – cesta trvá něco kolem 1 hod. a za jízdenku zaplatíte kolem 4,50 EUR. Autobus jezdí čtyřikrát denně v obou směrech, v Puerto del Rosario odjíždí z hlavního autobusového nádraží.

Corralejo – autobus č. 8 (mapa a jízdní řád) – cesta trvá kolem 40 minut a za jízdenku zaplatíte 3 EUR, rychlejší spoje pak stojí jen 2,10 EUR. Autobus jezdí každou hodinu v obou směrech a v Corraleju odjíždí z přístavu a ze zastávky u aquaparku.

  • Naviguj: 28.685, -14.012

Další místa na Fuerteventuře

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal tým portálu Cestujlevne.com
Poslední aktualizace před 14 dny
Navrhni úpravu