Zpět na seznam míst co vidět na Fuerteventuře
Puerto del Rosario

Puerto del Rosario

Puerto del Rosario je hlavním městem Fuerteventury. Jedná se o průmyslové, obchodní i dopravní centrum celého ostrova. Naleznete zde kvalitní nemocnici, letiště, obrovský přístav a různá obchodní centra a fabriky.

Puerto del Rosario je obydlené primárně lokálci, kteří zde pracují. Je to typický příklad kanárského velkoměstského života. Jako turista zde doporučujeme zůstat, pokud máte ranní let nebo potřebujete navštívit úřady nebo nemocnici. 

Jak se sem dostat?

Autem

Puerto del Rosario se nachází na severovýchodě ostrova a považuje se za dopravní uzel. Vedou odsud cesty do všech koutů ostrova. Pokud nechcete zacházet do města, ale máte zájem pokračovat dál, můžete využít obchvat kolem města, který vám ušetří několik minut jízdy. 

Letecky

Jižně od města se nachází mezinárodní fuerteventurské letiště. Pokud přiletíte na ostrov z Evropy, zajisté přiletíte na toto letiště.

MHD

Puerto del Rosario je dopravním uzlem ostrova. Jezdí odsud autobusy do všech koutů ostrova. Víc informací o spojích naleznete na stránkách místního dopravce tiadhe.com

Hlavní autobusové nádraží se nachází u hlavního tahu přes město cca 1 km od přístavu. V mapách ho naleznete pod názvem dopravce – Tiadhe.

  • Naviguj: 28.4987, -13.8624

Další místa na Fuerteventuře

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal tým portálu Cestujlevne.com
Poslední aktualizace před 9 měs
Navrhni úpravu