Zpět na seznam míst co vidět na Fuerteventuře
Puerto del Rosario

Puerto del Rosario

Puerto del Rosario je hlavním městem Fuerteventury. Jedná se o průmyslové, obchodní i dopravní centrum celého ostrova. Naleznete zde kvalitní nemocnici, hlavní letiště Fuerteventury, obrovský přístav a různá obchodní centra a fabriky.

Dovolená Fuerteventura - nabídka zájezdů

Puerto del Rosario je obydlené primárně lokálci, kteří zde pracují. Je to typický příklad kanárského velkoměstského života. Jako turista zde doporučujeme zůstat, pokud máte ranní let nebo potřebujete navštívit úřady nebo nemocnici či pokud se chcete vypravovat na výlety po Fuerteventuře autobusy MHD, které právě odsud v největší míře vyjíždějí.

V jižní části centra najdete také hezky upravenou pláž Los Hornos se šedivým jemným pískem, sprchami, několika bary a krásným výhledem na velké zaoceánské lodě v přístavu.

Ubytování

Puerto del Rosario je strategickým místem pro bydlení, zejména pokud chcete k dopravě využívat autobusy. Poblíž města leží také letiště, takže se v Puerto del Rosario ideálně ubytujte před ranním odletem nebo po večerním příletu.

Hotely a ubytování Puerto del Rosario

Jak se sem dostat?

Autem

Puerto del Rosario se nachází na severovýchodě ostrova a považuje se za dopravní uzel. Vedou odsud cesty do všech koutů ostrova. Pokud nechcete zacházet do města, ale máte zájem pokračovat dál, můžete využít obchvat kolem města, který vám ušetří několik minut jízdy. 

MHD

Puerto del Rosario je dopravním uzlem ostrova. Jezdí odsud autobusy do všech koutů ostrova. Víc informací o spojích naleznete na stránkách místního dopravce tiadhe.com.

Hlavní autobusové nádraží se nachází u hlavního tahu přes město cca 1 km od přístavu. V mapách ho naleznete pod názvem dopravce – Tiadhe, leží přesně na tomto místě.

  • Naviguj: 28.4987, -13.8624

Další místa na Fuerteventuře

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal tým portálu Cestujlevne.com
Poslední aktualizace před 18 dny
Navrhni úpravu