Black Beach
Lanzarote

18 míst co vidět na Lanzarote

Cueva de los Verdes

Jeskyně

Cueva de los Verdes

Jedinečnou sopečnou historii Lanzarote objevte přímo v podzemním lávovém tunelu a jeskyni Cueva de los Verdes. Nechte za sebou sluneční svit a sestupte do nitra miliony let starých podzemních tunelů, kterými si v podzemí prodírala cestu láva.

Žhavé lávové potoky v průběhu tisíců let nahradila voda a jeskynní jezírka. Jedno z nich se dokonce zcela dostává na světlo světa a vytváří idylické údolíčko.

Tunely vytvořené sopkou La Corona se proplétají podzemím v délce 7 km až k dalšímu slavnému komplexu Jameos del Agua, pro veřejnost ale propojené nejsou. Zpřístupněná je pouze menší část okolo jezírka a zhruba 1 km dál do podzemí.

Vstupné a otevírací doba

Cena vstupenky do areálu činí 10 EUR, děti do 12 let zaplatí jen 5 EUR. Vstupenky lze koupit na místě i online na oficiálním webu.

Chcete-li procestovat Lanzarote křížem krážem, zauvažujte nad zvýhodněným vstupným:

Otevřeno je denně v časech 10:00–16:00.

Jak se k jeskyni dostat?

Cueva de los Verdes leží asi 600 metrů od hlavní silnice LZ-1 a od hlavního města Arrecife je vzdálený cca 28 km. Parkování hned u vchodu je zdarma.

Dostat se sem lze 3x denně z Arrecife, Órzoly nebo Teguise i autobusovou linkou číslo 9 (jízdní řád / mapa), která zastavuje u Jameos del Agua, odkud musíte půl kilometru pěšky po silničce.

Chystáš se na Lanzarote?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 06. 05. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.