Zpět na seznam míst co vidět na Lanzarote
Black Beach

Charco de los Clicos

Laguna Charco de los Clicos hrající všemi různými odstíny barev se často objevuje na titulních fotografiích a pohlednicích z Lanzarote. Ostatně tento průvodce není výjimkou. Exotická pláž s černým sopečným pískem, laguna se světle zelenkavou vodou a rudo-šedo-žluté skaliska obklopující pláž zkrátka oprávněně přitahují pozornost.

Charco de los Clicos se tak řadí mezi nejnavštěvovanější místa na Lanzarote a neměla by uniknout ani vaší pozornosti.

Ve skutečnosti laguna naplněná zčásti sladkou a zčásti mořskou vodou pochází ze bývalého sopečného kráteru, který se takřka úplně ponořil do hlubin moře.

Vyhlídka na pláž

Nejlépe vynikne pohled na pláž z oficiální vyhlídky na severní straně směrem k vesničce El Golfo. Cesta z centra obce neměří ani kilometr a celá vede po hraně mořského útesu víceméně po rovině. Pohled z vrchu poskytne nejlepší výhled na barevnou škálu od temně modrého oceánu přes černou pláž, svítivě zelenou lagunu a rudé skály.

Mimochodem jasně zelenou barvu laguny způsobují řasy druhu Ruppia maritima a také výrazný podíl síry ve vodě.

Koupání

Přímo na pláž můžete po kamenné cestě dojít jen z druhé strany z jihu od parkoviště u silnice LZ-703. Pláž pokrývá černý sopečný štěrk, není zde žádné turistické vybavení a koupání v moři se příliš nedoporučuje kvůli velkým vlnám a silným vratným proudům.

Koupání v laguně je zakázáno kvůli vysokému obsahu síry.

Jak se sem dostat?

Laguna s pláží leží necelý kilometr jižně od vesničky El Golfo v nehostinné krajině sopek a lávových polí. Dostat se sem lze pouze autem, autobusy do El Golfo nezajíždějí. Odbočka z dálnice LZ-2 je přehledně značená. Vzdálenost laguny od letiště činí asi 26 km, zatímco do letoviska Playa Blanca dojedete za 19 km.

  • Naviguj: 28.9763, -13.8285

Další místa na Lanzarote

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 21 dny
Navrhni úpravu