Black Beach
Lanzarote

18 míst co vidět na Lanzarote

Charco de los Clicos

Pláž s černým pískem, Jezero, Pobřeží

Black Beach

Laguna Charco de los Clicos hrající všemi různými odstíny barev se často objevuje na titulních fotografiích a pohlednicích z Lanzarote. Ostatně tento průvodce není výjimkou. Exotická pláž s černým sopečným pískem, laguna se světle zelenkavou vodou a rudo-šedo-žluté skaliska obklopující pláž zkrátka oprávněně přitahují pozornost.

Charco de los Clicos se tak řadí mezi nejnavštěvovanější místa na Lanzarote a neměla by uniknout ani vaší pozornosti.

Ve skutečnosti laguna naplněná zčásti sladkou a zčásti mořskou vodou pochází ze bývalého sopečného kráteru, který se takřka úplně ponořil do hlubin moře.

Vyhlídka na pláž

Nejlépe vynikne pohled na pláž z oficiální vyhlídky na severní straně směrem k vesničce El Golfo. Cesta z centra obce neměří ani kilometr a celá vede po hraně mořského útesu víceméně po rovině. Pohled z vrchu poskytne nejlepší výhled na barevnou škálu od temně modrého oceánu přes černou pláž, svítivě zelenou lagunu a rudé skály.

Mimochodem jasně zelenou barvu laguny způsobují řasy druhu Ruppia maritima a také výrazný podíl síry ve vodě.

Koupání

Přímo na pláž můžete po kamenné cestě dojít jen z druhé strany z jihu od parkoviště u silnice LZ-703. Pláž pokrývá černý sopečný štěrk, není zde žádné turistické vybavení a koupání v moři se příliš nedoporučuje kvůli velkým vlnám a silným vratným proudům.

Koupání v laguně je zakázáno kvůli vysokému obsahu síry.

Jak se sem dostat?

Laguna s pláží leží necelý kilometr jižně od vesničky El Golfo v nehostinné krajině sopek a lávových polí. Dostat se sem lze pouze autem, autobusy do El Golfo nezajíždějí. Odbočka z dálnice LZ-2 je přehledně značená. Vzdálenost laguny od letiště činí asi 26 km, zatímco do letoviska Playa Blanca dojedete za 19 km.

Chystáš se na Lanzarote?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 26. 11. 2023
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.