Málaga
Málaga

15 míst co vidět v Malaze

Castillo de Gibralfaro

Místo

Mirador Gibralfaro

Hrad Gibralfaro by se dal charakterizovat jako obranná tvrz obranné tvrze. Byl postaven ve 14. století jako posílení ochrany pevnosti Alcazaba umístěné na nižším vrcholku pod tímto hradem. Sloužil zejména jako místo pro dělostřelectvo a strážní bod pro celé město.

S pevností Alcazaba je spojen opevněným zhruba 250 metrů dlouhým kamenným koridorem. V současnosti patří Castillo de Gibralfaro k nejnavštěvovanějším místům v Málaze zejména pro nádherné výhledy, které se z místní vyhlídky Mirador de Gibralfaro naskýtají.

Architektura a současná podoba

Gibralfaro, stejně jako Alcazaba, patří k nejzachovalejším památkám této doby v celé Andalusii. Vnitřní dvory s ubikacemi pro vojáky a důstojníky a skladem zbraní jsou chráněny dvojitou masivní zdí, kterou stráží celkem 8 věží, z nichž ta největší, Torre Mayor, je 17 metrů vysoká. Hrad stojí na skalách padajících téměř kolmo do 40metrové hloubky.

Ve vnitřním areálu se kromě opevnění můžete projít po rozsáhlých dvorech s cypřiši a piniovými borovicemi.

Vstupné a otevírací doba

Hrad Gibralfaro je otevřen denně v čase 9:00–20:00, během zimy pouze do 18:00.

Vstupné činí pouhá 3,50 EUR, v kombinaci s pevností Alcazaba pak 5,50 EUR. Studenti s kartičkou ISIC zaplatí jen 1,50 EUR, resp. 2,50 EUR v kombinaci s Alcazabou a každou neděli po 14:00 je vstup dokonce zdarma.

Uvnitř areálu můžete navštívit i malé muzeum mapující historii hradu.

Oficiální informace: www.malagaturismo.com/en/tourist-resources/detail/castillo-de-gibralfaro

Jak se sem dostat

K hradu Gibralfaro vede strmý asi 400 metrů dlouhý chodník od pevnosti Alcazaba, je však třeba počítat s opravdu velkým převýšením.

Alternativně však lze dojet přímo k hlavnímu vchodu v nejvyšším bodě kopce autobusovou linkou číslo 35 (jízdní řády MHD), která zde má konečnou.

Chystáš se do Malagy?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 10. 05. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.