Málaga

15 míst co vidět v Malaze

Plaza de Toros

Sportovní hala, Historická budova

Aréna La Malagueta

Každé španělské město musí mít svou arénu na býčí zápasy a Málaga samozřejmě není výjimkou. Místní Plaza de Toros leží ve čtvrti La Malagueta poblíž stejnojmenné pláže a od roku 1876, kdy byla postavena, slouží svému účelu do dnešních dnů.

Najdi hotel v centru Málagy

Aréna zaujme už svým architektonickým vzhledem. Postavena je v krásném a typicky španělském neomudéjarském stylu na půdorysu 16-úhelníku. S průměrem 52 metrů se řadí mezi středně velké arény, stejně jako s kapacitou kolem 9 000 sedících diváků.

Býčí zápasy

V aréně Plaza de Toros de La Malagueta se býčí zápasy konají na pravidelné bázi jako všude jinde ve Španělsku. Hlavní akce roku zde probíhají v srpnu během tzv. Feria Taurina, významná událost je také corrida Picassiana o Velikonocích.

Při této události jsou toreadoři oblečení v kostýmech inspirovaných uměním slavného malíře Pabla Picassa, který se v Málaze narodil.

Vstupenky na býčí zápasy zakoupíte v částkách od 15 EUR do 100 EUR podle místa. Lístky prodává vždy mnoho agentur, mezi největší patří taquillaofficial.es nebo entradastorosmalaga.com.

Vstup a prohlídka

Bohužel aktuálně není možné navštívit interiér arény mimo býčí zápasy, obdivovat však můžete její krásnou fasádu alespoň zvenčí.

Nejkrásnější výhled z vrchu, kdy vynikne velikost arény, jsou z vyhlídky Mirador de Gibralfaro u stejnojmenného hradu.

Chystáš se do Malagy?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 06. 05. 2024

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.