Dubaj

Počasí v Dubaji a kdy sem jet

Počasí v Dubaji

V Dubaji celoročně panuje suché tropické klima, a tak zde ani v zimě teploty přes den neklesnou pod 22 °C. Na druhou stranu v létě zde panují extrémní horka, výjimkou nejsou ani teploty převyšující 50 °C s teplotou moře přes 30 °C. V takovém případě se v moři moc neochladíte, je tedy lepší koupat se v některém z hotelových bazénů, které bývají chlazené. 

Nejlépe se zde budete cítit na jaře a na podzim, kdy se denní teploty pohybují kolem 30 °C a teplota vody mívá kolem 24 °C. Vyrazit sem můžete i v zimě, kdy je však lepší přibalit si i teplejší oblečení, neboť zde teploty v noci klesají i na 15 °C a po rozpáleném dni vám může být i zima.

Dovolená Dubaj - nabídka zájezdů

Teploty vzduchu v Dubaji během roku

Ačkoliv panuje v Dubaji za téměř za každých okolností teplejší počasí než v našich končinách, teploty během roku se dost výrazně liší. Pojďme se podívat na počasí podle jednotlivých měsíců.

Počasí v lednu

Dubaj v lednu se chlubí denními teplotami okolo 24 °C, v noci klesají i pod 15 °C. Za celý měsíc naprší asi 10 mm srážek, což odpovídá v průměru třem velmi krátkým a mírným přeháňkám do měsíce. Ačkoliv je leden měsícem s nejmenším počtem slunečních hodin v roce, i tak se mrak na obloze objeví spíše výjimečně a hlavně v ranních hodinách.

Leden je nejchladnější měsíc v Dubaji ideální k poznávání města.

Počasí v únoru

Únorové počasí je podobné jako v lednu s teplotami přes den kolem 25 °C. Únor je s celkovými úhrny 35 mm nejdeštivější měsíc v Dubaji... což znamená zhruba 5 dní během měsíce krátké ranní či večerní přeháňky. V únoru se často nad městem tvoří tajemné mlhy, v nichž vyniknou nasvícené siluety mrakodrapů.

Počasí v březnu

Březen bývá často označován jako nejlepší měsíc k dlouhodobé návštěvě města. Teploty se drží na příjemných 28 °C, velmi mírně sprchne zhruba 4x do měsíce a i vlhkost vzduchu je na přijatelné úrovni. Čas od času se v březnu objeví silná bouřka trvající však jen pár minut.

Počasí v dubnu

Duben je posledním měsícem s přijatelným počasím pro delší pobyty. Teploty se drží na průměrných 32 °C, ale mohou vystoupat i výš. Šance na déšť se velmi snižuje, naopak vlhkost vzduchu se postupně s blížícím se létem začíná zvyšovat.

Počasí v květnu

Květen se dá označit za první letní měsíc v Dubaji. Průměrné teploty mají hodnotu 37 °C, déšť je v květnu výjimečným úkazem, avšak pokud máte rádi horké počasí a plánujete plážovou dovolenou, pak je květen vhodným měsícem k návštěvě.

Počasí v červnu

V červnu končí v Dubaji legrace a teploty přes den běžně vystoupají nad 39 °C, což spolu s vysokou vlhkostí vzduchu nevytváří moc příjemné podmínky pro pobyt. Červen je však z letních měsíců ještě stále jakž takž vhodnou dobou, kdy se výlet do Dubaje dá zvládnout bez větší úhony.

Počasí v červenci

Červenec v Dubaji je měsícem, kdy nechcete pobývat venku ani 5 minut. Průměrné teploty se pohybují kolem 42 °C s maximy na slunci až přes 60 °C. Vlhkost vzduchu je extrémní, což na přívětivosti nepřidá. Déšť v červenci neexistuje, ale čas od času se objeví silné bouřky na okrajích města, většinou se však jedná o tzv. suché bouře.

Počasí v srpnu

Srpen je nejteplejší měsíc v Dubaji a tím pádem zdaleka nejméně vhodná doba k návštěvě. Teploty běžně vystupují nad 44 °C, což v kombinaci s extrémní vlhkostí vzduchu znamená vražednou kombinaci pro pobyt venku.

Počasí v září

I zářijové teploty se průměrně zcela běžně pohybují kolem 40 °C, avšak vlhkost vzduchu se mírně snižuje, stále je ale velmi vysoká. Září určitě není nejlepším měsícem pro návštěvu Dubaje, ale ke konci měsíce už jsou podmínky přeci jen aspoň trochu snesitelné. Září je bez deště.

Počasí v říjnu

Říjen je prvním zimním měsícem a zejména jeho druhá polovina už je vhodná pro návštěvu města. Teploty jsou na průměru 36 °C, prší jen zcela výjimečně a i vlhkost vzduchu je snesitelná. Říjen se tak řadí mezi ideální měsíce pro trávení plážové dovolené.

Počasí v listopadu

Listopad je jedním z nejlepších měsíců k dlouhodobější návštěvě Dubaje. Teploty jsou plně letní, když vstupují na 32 °C a i večery jsou ještě relativně teplé. Prší jen málo formou krátkých přeháněk, obvykle ve večerních hodinách a vlhkost vzduchu je nejnižší z celého roku.

Počasí v prosinci

I prosinec se řadí k top měsícům pro návštěvu Dubaje. Teploty se drží na velmi příjemných hodnotách okolo 26 °C, zatímco prší jen zhruba 2 dny v měsíci formou rychlých přeháněk.

Teplota moře v Dubaji

Voda v moři je nejteplejší v létě, kdy běžně přesahuje 33 °C, takže vás moc nezchladí, byť oproti vzduchu je zhruba o 10-20 °C chladnější.

Naopak nejstudenější je Perský záliv v lednu a únoru, kdy má voda jen zhruba 20 °C. Nejpříjemnější teploty kolem 25 °C panují v moři během dubna, října a listopadu.

Písečné bouře

Během letních měsíců způsobuje tlaková níže nad Perským zálivem silné severozápadní větry, které přinášejí ze Saúdské Arábie pouštní písek a prachy a mohou způsobovat i písečné bouře. Při silnějších bouřích se viditelnost v Dubaji snižuje i na několik dní v kuse.

Písečné bouře se mohou objevit i v jarních měsících, ale nebývají tak silné jako právě v létě. Abychom uvedli do kontextu, jak častým jevem je v Dubaji písečná bouře, během roku se silnější z nich objeví zhruba 2-4x.

Tabulka teplot během roku

Teploty vzduchu během roku - Kdy je sezóna v Dubaji?

Měsíc
Počasí
Vzduch
leden
jasno
24 °C
únor
jasno
25 °C
březen
jasno
28 °C
duben
jasno
33 °C
květen
jasno
39 °C
červen
jasno
39 °C
červenec
jasno
45 °C
srpen
jasno
46 °C
září
jasno
42 °C
říjen
jasno
36 °C
listopad
jasno
31 °C
prosinec
jasno
28 °C

Teplota vody v moři - Jak je teplý Perský záliv v Dubaji?

Měsíc
Počasí
Vzduch
leden
prázdné
21 °C
únor
prázdné
20 °C
březen
prázdné
22 °C
duben
prázdné
25 °C
květen
prázdné
29 °C
červen
prázdné
31 °C
červenec
prázdné
32 °C
srpen
prázdné
33 °C
září
prázdné
32 °C
říjen
prázdné
30 °C
listopad
prázdné
27 °C
prosinec
prázdné
23 °C

Kdy jet do Dubaje

Pokud se rozhodujete navštívit Dubaj, vybírejte z podzimních, zimních nebo jarních termínů. Ideálními měsíci pro vycestování je říjen až prosinec nebo březen až duben, kdy zde ještě nepanují extrémní horka, ale zároveň je voda v Perském zálivu už hezky prohřátá asi na 25 °C.

Příjemně vám zde bude i v termínu od listopadu do února, zima je ideální na objevování města, ale už ne tak vhodná ke koupání v moři, které je poměrně studené.

Kolik stojí nejlevnější ubytování v Dubaji?

Naopak nejméně vhodno, či spíše velmi nevhodnou, dobou k návštěvě je léto zhruba od června do poloviny září. Teploty jsou extrémní, stejně jako vlhkost vzduchu a pobyt venku je utrpením. V létě do Dubaje zavítejte maximálně na den v případě, že zde budete přestupovat a tranzit chcete využít k návštěvě města.

Chystáš se do Dubaje?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Veronika Čermáková
naposledy aktualizováno 06. 10. 2022
Navrhni úpravu

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele vasekmatousek
vasekmatousek
před 4 měs

Dobrý den jakou měnou je nejlepší platit v Dubaji?

Děkuji za info

Avatar uživatele
Pavel Planespotter
před 4 měs

Dirham nebo kartou