Dubaj

Časový posun Dubaj

Jedna z nejčastějších otázek cestovatelů před cestou do Dubaje je, jaký je časový posun oproti České republice. Spojené arabské emiráty leží na východ od Česka, v Dubaji je tedy vždy více hodin než u nás, čas musíme přičítat.

Dovolená Dubaj - nabídka zájezdů

Časový posun oproti ČR

Spojené arabské emiráty, ve kterých Dubaj leží, se nachází v časovém pásmu UTC +4 (Persian Gulf Standard Time), což znamená, že Dubaj je 4 hodiny před univerzálním světovým časem. Vzhledem k tomu, že Česká republika leží v UTC +1, rozdíl mezi ČR a Dubají je 3 hodiny. Platí to ale vždy?

Ve Spojených arabských emirátech se nestřídá letní a zimní čas, a tak je se časový posun oproti Česku v průběhu roku liší.

  • zimní čas (poslední neděle v říjnu – poslední neděle v březnu): časový posun +3 hodiny (když je v Praze 10:00, v Dubaji 13:00)
  • letní čas (poslední neděle v březnu – poslední neděle v říjnu): časový posun +2 hodiny (když je v Praze 10:00, v Dubaji 12:00)

Aktuální čas v Dubaji

Pokud byste přesto tápali, jaký je zrovna aktuální čas v Dubaji a celých SAE, pak si stačí ověřit přesný čas na oblíbeném webu time.is nebo po zadání do vyhledávače v Googlu.

Časové pásmo UTC +4

Na rozdíl třeba od České republiky, která leží v časovém pásmu čítající nejvíce zemí ze všech pásem, stejný čas jako je v Dubaji, má jen velmi málo zemí. V pásmu UTC +4 leží kromě SAE už jen Samarská oblast, Astrachaňská oblast a Udmurtsko v Rusku, dále pak Ázerbájdžán, Arménie a Gruzie, sousední Omán a pak už jen ostrovy v Indickém oceánu: Seychely, Komory, Mauritius a francouzský Réunion.

 

Chystáš se do Dubaje?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Veronika Čermáková
naposledy aktualizováno 31. 10. 2023

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.