Dubaj

Co dělat v Dubaji

Odpočiňte si na pláži

V Dubaji naleznete více než 40 km dlouhé pobřeží s jemným zlatavým pískem, které však z velké části zabírají luxusní pětihvězdičkové hotely a resorty, a tak je přístup na ně značně omezen. Nejkrásnější a nejnavštěvovanější pláží na pobřeží Perského zálivu je Jumeirah Public Beach, nádherná pláž lemovaná palmami a azurově modrou vodou, kterou můžete zdarma.

Mimořádně populární je také Kite Beach, která se nachází hned vedle legendárního hotelu ve tvaru plachetnice Burj Al Arab. Tato pláž je zároveň ideálním místem pro všechny, kteří si chtějí vyzkoušet vodní sporty.

Oblíbenou pláží je i JBR Beach ve čtvrti Dubai Marina, která je považovaná za Miami Středního východu, kde kromě skvostných budov, mrakodrapů a luxusních hotelů najdete i plážový komplex zdarma přístupný všem turistům a návštěvníkům.

V poslední době na oblibě získává zbrusu nový umělý poloostrov ve čtvrti Al Mamzar s nádhernými, čistými a velmi prostornými plážemi, kde najdete vždy dostatek soukromí a budou vítanou změnou oproti výše zmíněným značně turistickým plážím.

Koupání v moři a vybavení pláží

Dubajské pláže mají vždy 2 společné jmenovatele – vzorně upravovaný a velmi čistý jemný bílý písek a velmi pozvolný vstup do vždy vyhřátého mělkého Perského zálivu.

Všechny veřejné pláže v Dubaji jsou zdarma, naopak většina pláží, které náleží hotelovým resortům, nejsou veřejnosti přístupné. Pokud tak budete bydlet v některém z hotelů u pláže, máte prakticky jistotu soukromí a skvělých služeb v ceně pobytu.

Na veřejných plážích jsou vždy k dispozici zdarma toalety, sprchy se sladkou vodou a převlékárny. Za poplatek kolem 120 AED na den si můžete půjčit set 2 lehátek a slunečníku.

Dress code na dubajských plážích

Pokud se ženy obávají, co si vlastně smí obléct při koupání v Dubaji, pak vězte, že pravidla pro turisty jsou značně uvolněná a nikdo nekontroluje, jaký druh plavek budete mít na sobě. Jedinou výjimkou oproti standardním nemuslimských destinacím je opalování "nahoře bez", které je v Dubaji nepřípustné a hrozí za něj kromě napomenutí policií i pokuta.

Obdivujte nejvyšší stavby světa

Dubaj je synonymem pro dechberoucí mrakodrapy sahající doslova až do nebes a překotný rozvoj moderní architektury.

Nejen všechny dubajské, ale i zatím i všechny mrakodrapy na světě zdaleka převyšuje dubajský klenot číslo 1 – věž Burdž Chalífa, jež je s 828 metry nejvyšší budovou světa. Nachází se v novodobém centru Dubaje Downtown Dubai, ve kterém se k nebi tyčící stovky dalších neuvěřitelných staveb. Projděte se po hlavní dubajské třídě Sheikh Zayed Road a se zakloněnou hlavou obdivujte skvosty moderní architektury.

Směrem ke starému městu dojdete až k futuristické 150 metrů vysoké rozhledně Dubai Frame ve tvaru obrazového rámu, ze které se naskytnou úžasné výhledy na moderní i starou Dubaj.

Oblíbená turistická čtvrť Dubai Marina zase nabídne nejvyšší čistě obytné budovy světa a svým vzezřením si vysloužila přezdívku "Miami Středního východu".

Navštivte zábavních parky

Napětí, zábavu i relax, to vše a mnohem více nabízí unikátní zábavní parky v Dubaji, které vám splní i ty nejnáročnější přání a sny. Ne nadarmo je Dubaj známá jako Mekka všech milovníků adrenalinu a zábavních parků. V posledních 15 let se město zaměřuje právě na budování nejrůznějších druhů parků s cílem být nejoblíbenější a nejkomplexnější světovou destinací právě pro milovníky aktivní dovolené.

Podívejte se s námi na nejlepší zábavní parky v Dubaji.

IMG Worlds of Adventure

Tento zábavní park se řadí mezi první mega parky světových rozměrů v Dubaji. Zastřešená plocha a rozloze více než 28 fotbalových hřišť se řadí na první místo světa. Svět nabitý atrakcemi, horskými drahami, interaktivními stanovišti s VR, je rozdělen do 4 obrovských tematických zón:

 1. Marvel zóna – zavítejte do světa superhrdinů a Avengers. Spiderman, Hulk, Iron Man, Kapitán Amerika a mnoho dalších vás přivítá v nabité zóně plné horských drah, 3D efektů a mnoha kinosálů.
 2. IMG Boulevard zóna – vstupní část s promenádou obchodů, restaurací i obrovským strašidelným zámkem Haunted Hotel.
 3. Cartoon Network – vítejte do animovaného světa s hrdiny ze slavného amerického sfi-fi seriálu Ben 10, který můžete zhlédnout v obrovském 3D kině, zastoupeny jsou ale i další slavné animované světy jako je LazyTown nebo Gumballův úžasný svět.
 4. Ztracený svět dinosaurů – vraťte se o tisíce let zpět do světa dinosaurů s interaktivními instalacemi a především nejlepšími horskými drahami v čele s 1,1 km dlouhou dráhou The Velociraptor, která vás za 2,5 sekundy zrychlí z 0 na 100 km/h.

IMG Worlds of Adventure se nachází na okraji Dubaje a zde přinášíme důležité základní informace:

 • Oficiální web: www.imgworlds.com
 • Vstupné pro všechny: 335 AED
 • MHD: ne, pouze doprava autem nebo taxíkem

Dubai Parks and Resorts

Obrovský. Tak se jedním jediným slovem dá charakterizovat spojený areál několika zábavních parků na západním předměstí Dubaje v jednom z budoucích center města Jebel Ali. Na ploše přes 2,5 kmsi užijete zábavu na 100 různých atrakcích od adrenalinových horských drah pro kolotoče nebo autodromy pro děti a vyřádit se můžete ve 4 samostatných parcích.

V Dubai Parks and Resorts navštívíte:

 1. Motiongate Dubai – zábavní park s atrakcemi, obchody a kiny inspirovaný slavnými Hollywoodskými filmy a seriály
 2. Bollywood Parks Dubai – zábavní park s atrakcemi, obchody a kiny inspirovaný indickou produkcí Bollywoodu
 3. Legoland Dubai – klasické království lega a jeden z 9 světových Legolandů
 4. Legoland Water Park – vodní akvapark zaměřený především na děti

V areálu Dubai Parks and Resorts můžete strávit klidně několik dní v kuse, pokud chcete prozkoumat opravdu všechny místní atrakce. 

 • Oficiální web: www.dubaiparksandresorts.com
 • Vstupné: 275 AED pro jeden park nebo 295 AED pro kombinaci 2 parků
 • MHD: ano, speciální kyvadlový autobus od stanice metra Ibn Battuta

Aquaventure Waterpark

Číslem jedna mezi aquaparky je Aquaventure Waterpark, který se může pochlubit řadou těch nejadrenalinovějších atrakcí, jaké si jen dovedete představit. Užijete si zde několik tobogánů, bazénů i přírodní pláž u moře. Detailní informace jsme zpracovali v miniprůvodci.

Wild Wadi Waterpark

Milovníci adrenalinu si přijdou na své i ve Wild Wadi Waterparku, jehož chloubou je 33 metrů vysoká kaskádovitá skluzavka Jumeirah Sceirah, na které naberete rychlost až 80 km v hodině. Detailní informace jsme zpracovali v miniprůvodci.

Vyrazte na nákupy

Dubaj je rájem pro všechny milovníky nakupování. Ve městě naleznete neuvěřitelných 96 nákupních center doplněných stovkami butiků a designových obchodů, v nichž seženete snad vše, na co si vzpomenete.

Přímo pod nejvyšší budovou světa se nachází jedno z největších obchodních center na světě Dubai Mall, ve kterém kromě obchodů a restaurací najdete také obrovské akvárium nebo bruslařské kluziště.

Mezi další významná střediska patří Mercato Mall, Mall of the Emirates či Dubai Global Village, což je největší atrakce na světě nabízející obchody, restaurace, kulturní vyžití, dobrodružství a především produkty z více než 65 zemí světa. 

Zalyžujte si

Lyžovačka uprostřed léta? V Dubaji žádný problém! Lyžařský areál Ski Dubai, který je součástí obchodního centra Mall of the Emirates nabízí možnost zažít nefalšovanou zimu, i přesto, že jsou venku tropy. S sebou vám postačí pouze peníze či platební karta, vše ostatní vám půjčí v rámci vstupného.

Krytá 400 metrů dlouhá sjezdovka s půlmetrem umělého sněhu je obsluhována klasickou 4sedačkou a užijete si na několika terénních zlomech všech obtížností.

Vydejte se na arabskou poušť aneb Pouštní safari

Být ve Spojených arabských emirátech a nenavštívit poušť, to by byl hřích, když se zhruba 20 minut jízdy od futuristických ulic v centru Dubaje nachází její největší zázraky. Nabídka možností vyžití je zde opravdu nepřeberná. Vyjet můžete na velbloudovi, v terénním voze nebo na čtyřkolce. Možností je opravdu mnoho a vedle masových výletů do pouště můžete využít také privátní formu tohoto zážitku. Octnete se tak v úplně jiném světě a vyzkoušíte si kouzlo pouště na vlastní pěst.

Kde si zařídit výlet do pouště?

V Dubaji sídlí mnoho cestovních agentur, které vás ráno naloží do džípu a vyvezou na ty nejlepší duny v Emirátech, které se nachází jen pár desítek minut jízdy od centra města. K balíčkům si můžete dokoupit jízdu na velbloudech nebo oblíbený sandboarding – sjíždění písečných dun na "snowboardu". Příklady turistických agentur v Dubaji:

Pokud však netrváte na projížďkách jeepem po dunách a jiných turistických aktivitách, do pouště samozřejmě lze vyrazit i na vlastní pěst půjčeným autem. Naprosto všechny silnice směřující z Dubaje jakýmkoliv směrem totiž vedou přímo do nitra písečných dun.

Jaké ceny mohu očekávat?

Celodenní výlety obsahující projížďku jeepem po dunách, sandborading, jízdu na velbloudovi i večeři v tradičním arabském stylu stojí mezi 70 USD a 90 USD podle denní doby a také sezóny.

Navštivte místní suky

Hlučné, chaotické a především pestré, takové jsou místní suky, které jsou lákavou připomínkou toho, že se i přes všechny vymoženosti stále nacházíte v arabské zemi. V Dubaji jich naleznete hned několik. Mezi nejnavštěvovanější z nich patří Bur Dubai Souq, Souq Al-Bahar či obří tržnice Deira. Kromě originálního zboží a produktů spočívá jejich kouzlo i v samotném nakupování. Tady se totiž na rozdíl od klasických obchodních center smlouvá, a když budete mít štěstí, můžete se dostat i na méně než 70 % ceny. 

Skok padákem – SkyDiving Dubai

Hledáte-li opravdu adrenalinovou zábavu, zamiřte do oblak. Firma SkyDive Dubai patří k nejznámějším svého druhu na světě a nabízí jak seskoky padákem pro zkušené parašutisty, tak tandemové seskoky pro úplné začátečníky, kteří v životě neměli podobnou zkušenosti.

Užijte si pohled na neuvěřitelné město plné mrakodrapů s pouští v pozadí a zejména na umělé ostrovy ve tvaru palem či mapy světa ze zcela nadpozemské dimenze.

Tandemový seskok přijde zhruba na 2 300 AED.

Chystáš se do Dubaje?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Veronika Čermáková
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.