Odpočiňte si na pláži

V Dubaji naleznete více než 40 km dlouhé pobřeží s jemným zlatavým pískem, které však z velké části zabírají luxusní pětihvězdičkové hotely a resorty, a tak je přístup na ně značně omezen. Nejkrásnější a nejnavštěvovanější pláží na pobřeží Perského zálivu je Jumeirah Public Beach, nádherná pláž lemovaná palmami a azurově modrou vodou, kterou můžete navštívit za 5 dirhamů na osobu.

Mimořádně populární je také Kite Beach, která se nachází hned vedle legendárního hotelu ve tvaru plachetnice Burj Al Arab. Tato pláž je zároveň ideálním místem pro všechny, kteří si chtějí vyzkoušet vodní sporty. Oblíbenou pláží je i Marina Beach, která je považovaná za Miami Středního východu, kde kromě skvostných budov, mrakodrapů a luxusních hotelů najdete i plážový komplex zdarma přístupný všem turistům a návštěvníkům.

Navštivte některý z mnoha zábavních parků

Napětí, zábavu i relax, to vše a mnohem více nabízí unikátní zábavní parky v Dubaji, které vám splní i ty nejnáročnější přání a sny. Ne nadarmo je Dubaj známá jako Mekka všech milovníků adrenalinu. Číslem jedna mezi aquaparky je Aquaventure Waterpark, který se může pochlubit řadou těch nejadrenalinovějších atrakcí, jaké si jen dovedete představit.  Milovníci adrenalinu si přijdou na své i ve Wild Wadi Waterparku, jehož chloubou je 33 metrů vysoká kaskádovitá skluzavka Jumeirah Sceirah, na které naberete rychlost až 80 km v hodině. 

Zalyžujte si

Lyžovačka uprostřed léta? V Dubaji žádný problém! Lyžařský areál Ski Dubai, který je součástí obchodního centra Mall of the Emirates nabízí možnost zažít nefalšovanou zimu, i přesto, že jsou venku tropy. S sebou vám postačí pouze peníze či platební karta, vše ostatní vám půjčí v rámci vstupného.

Vydejte se na arabskou poušť

Být ve Spojených arabských emirátech a nenavštívit poušť, to by byl hřích, když se zhruba 20 minut jízdy od futuristických ulic v centru Dubaje nachází její největší zázraky. Nabídka možností vyžití je zde opravdu nepřeberná. Vyjet můžete na velbloudovi, v terénním voze nebo na čtyřkolce. Možností je opravdu mnoho a vedle masových výletů do pouště můžete využít také privátní formu tohoto zážitku. Octnete se tak v úplně jiném světě a vyzkoušíte si kouzlo pouště na vlastní pěst.  

Vyrazte na nákupy

Dubaj je rájem pro všechny milovníky nakupování. Ve městě naleznete neuvěřitelných 96 nákupních center doplněných stovkami butiků a designových obchodů, v nichž seženete snad vše, na co si vzpomenete. Mezi další významná střediska patří Mall of the Emirates, Mercato Mall či Dubai Global Village, což je největší atrakce na světě nabízející obchody, restaurace, kulturní vyžití, dobrodružství a především produkty z více než 65 zemí světa. 

Navštivte místní suky

Hlučné, chaotické a především pestré, takové jsou místní suky, které jsou lákavou připomínkou toho, že se i přes všechny vymoženosti stále nacházíte v arabské zemi. V Dubaji jich naleznete hned několik. Mezi nejnavštěvovanější z nich patří Bur Dubai Souq, Souq Al-Bahar či obří tržnice Deira. Kromě originálního zboží a produktů spočívá jejich kouzlo i v samotném nakupování. Tady se totiž na rozdíl od klasických obchodních center smlouvá, a když budete mít štěstí, můžete se dostat i na méně než 70 % ceny. 

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Veronika Čermáková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 9 měs
Navrhni úpravu